Raphinha päästis peatreenerita Barcelona õhtu (0)

Raphinha otsustas mängu saatuse. Foto: Scanpix / IMAGO / Sergio Ros

Juhendamiskeelu kandnud Xavita Barcelona sattus Las Palmast võõrustades ootamatult suurtesse raskustesse, kuid Raphinha võttis meeskonna enda turjale ning vedas nad 1:0 võidule.

Brasiillasest ääreründaja skooris esmalt juba enne 20 minuti täitumist, aga kohtunikud otsustasid tema algselt passiivset suluseisu siiski aktiivsena tõlgendada ja värava tühistada.

Viis minutit hiljem pääses Raphinha läbijooksule, Las Palmase väravavaht Alvaro Valles tormas talle kaugele vastu ja niitis Barcelona ründaja vikatina maha. Ainuvõimaliku otsusena tõusis kohtuniku taskust punane kaart, kuid katalaanid olid ka kümnemehelise külalise kaitsemüüri murdmisega hädas.

Murrang sündis alles 59. minutil, mil Joao Felix saatis teele mõõdetud püsttsenderduse ning jällegi oli selleks meheks Raphinha, kes õigeaegse avanemisega kaitsjate seljataha jõudis ja palli peaga võrku suunas.

Napp võit vähendas Barcelona vahe Real Madridiga viiele punktile, kuid pealinnaklubi selle vooru kohtumine on veel pidamata. Real võõrustab pühapäeva õhtul Bilbao Athleticut.

Getafe - Sevilla  0:1 (0:1)