Punane latern Tabasalu tuli kaheväravalisest kaotusseisust välja (0)

Tabasalu tuli keerulisest seisust välja ja kirjutas tabelisse viigipunkti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Esiliigas säras suurepärase tagasitulekuga punane latern JK Tabasalu, kes võitles lõpuminutitega JK Tallinna Kalevi U21-lt välja 3:3 viigi.

Hooaega selgelt alla ootuste alustanud Tabasalu jäi ka sel korral kaotusseisu, kui juba 34. minutiks juhtis Kalev 2:0. Avavärav sündis 22. minutil, kui alles eile Premium liigaski platsil käinud kapten Kenlou Laasner realiseeris üks-ühele olukorra, ning eduseisu duubeldas Marten Luik, kes suunas peaga võrku nurgalöögist tulnud palli.

Enne vaheajale minekut jõudis Tabasalu siiski ühe tagasi lüüa, kui keskväljal lõigati vahelt kalevlaste läbisööt ning Mark Toompuu lahendas üks-ühele olukorra kindlalt. Üheväravaline kaotusseis ei püsinud aga kaua, sest 55. minutil suskas Laasner varba vahele Rico Palu kauglöögile ning taastas Kalevi kaheväravalise edu.

Kuus minutit enne normaalaja lõppu saabus aga viimaks kodumeeskonna mängu läbimurre: Karl-Erik Ennuste kasutas ära karistusalas tekkinud segaduse ja lahendas seisuks 2:3. Lõppskoor vormistati päris viimastel hetkedel: viiendal üleminutil saatis palli väravasse Sigvard Suppi.

Tabasalu jätkab Esiliiga tabelis kahe punktiga endiselt viimasel kohal, olles seejuures ainus võistkond, kes pole veel ühtegi kohtumist võitnud. Kalevi U21 on kuue silmaga seitsmendal tabelireal, võrdsetel punktidel FC Elvaga.