Pühapäevases mängus kokku vajunud Roma kaitsja lubati haiglast välja, mure polnud südames (0)

Evan Ndicka pääses haiglast välja. Foto: Scanpix / Andrea Bressanutti / LaPresse / AP

Pühapäeva õhtul Stadio Friulil kokku kukkunud Roma kaitsja Evan Ndicka pääses haiglast välja. Seni on kinnitatud, et valud rinnus ei tekkinud südameatakist.

Udinese ja Roma kohtumine oli juba lõpusirgele jõudmas, kui 24-aastane keskkaitsja Ndicka pallivälises olukorras rinnus valusid tundis ning kokku kukkus. Prantsusmaal sündinud Elevandiluuranniku jalgpallur ei kaotanud teadvust ning meedikud ei pidanud defibrillaatorit kasutama. Mängija viidi kanderaamil platsilt ära ning seejärel haiglasse, kus tehti mitmeid uuringuid.

Roma teatel ei leitud ühtki märki südameatakist. Testid viitasid aga minimaalsele rindkeretraumale, täpsemini õhkrinnale, mille puhul satub õhk kopsust väljapoole. Sellises olukorras on äkiline terav valu rindkeres ning hingeldus pigem tavalised sümptomid, raskematel juhtudel võib tekkida eluohtlik seisund koos südamerütmihäiretega. Roma kinnitas, et Ndicka on haiglast välja kirjutatud ning tema tervist uuritakse Roomas edasi.

"AS Roma tahab tänada Udineset ning kohtunik Luca Pairettot nende jäägitu professionaalsuse eest. Suured tänusõnad ka Santa Maria della Misericordia haigla meditsiinilisele personalile," kirjutas klubi kodulehel. "Nendel kohutavatel minutitel suutsime üheskoos näidata spordi väärtusi ja seadsime inimelu esikohale."

Udinese ja Roma matš peatati 72. minutil seisul 1:1. Otsust, millal kohtumine lõpuni peetakse, pole veel tehtud. Neljapäeval ootab meeskonda ees Euroopa liiga matš AC Milaniga, järgmise nädala esmaspäeval mängitakse liigas Bolognaga.