Portugali saatus on taas Ronaldo õlgadel (2)

Portugali staariarmee. Foto: 101greatgoals.com

EM-finaalturniir naaseb kahepäevaselt puhkuselt ning esimene päev pakub kohe kolm väga huvitavat kaheksandikfinaali.

  • Kell 16.00 Šveits - Poola
  • Kell 19.00 Wales - Põhja-Iirimaa
  • Kell 22.00 Horvaatia - Portugal

Poola - Šveits

Nii Poola kui Šveits lõpetasid oma alagrupi teise kohaga, mõlemad jäid tahapoole turniiri suurfavoriitidest, vastavalt Saksamaast ja Prantsusmaast. Seejuures piisas kummagile meeskonnale alagrupi teise koha võitmiseks vaid kahe (!) värava löömisest.  Kui Šveits lasi ka endale ühe lüüa, siis Poola läbis kaitses puhaste paberitega.

Varasemast kümnest omavahelisest vastasseisust on Šveits võitnud vaid ühe, viiel korral on lepitud viiki ning Poola on oma tahtmise saanud neljal juhul. Väravatevahe viimase kümne omavahelise mängu jooksul on Poola kasuks 20:11.

REKLAAM

Andre Viljamaa: "Väga raske on selles paaris midagi ennusta või kellelegi favoriidikoormat õlgadele asetada. Ennustan, et väravaid ei lööda ning võitja selgitatakse penaltiseerias."

Triobeti koefitsendid:

Šveitsi võit - 3.10
Viik - 2.80
Poola võit -2.60

Wales - Põhja-Iirimaa

Vastamisi on kaks EMi debütanti, kes mõlemad on juba enda eesmärgi edasipääsuga täitnud, kuid võitjat ootab ees veel üks samm edasi ja kohtumine paari Ungari-Belgia võitjaga.

Kui Põhja-Iirimaa sai alagrupist edasi tänu Ukraina vastu võetud 2:0 võidule ja ülejäänud kaks mängu kaotati ning saavutati alagrupis kolmas koht, siis Wales eesotsas Gareth Bale'iga suutis üllatada kõiki jalgpallisõpru. Kuigi alagrupis saadi Inglismaalt viimastel minutitel kaotus, siis võidud Slovakkia ja Venemaa üle olid piisavad, et alagrupp suure üllatusena nende ees siiski võita.

Andre Viljamaa: "Väga huvitav derbi kahe Briti võistkonna vahel ja tulemust on taas raske ennustada. Panustaksin aga sellele, et Walesi klass eesotsas Gareth Bale'iga suudab end maksma panna ja võetakse normaalajal kaheväravaline võit."

Triobeti koefitsendid:

Walesi võit - 2.00
Viik - 2.95
Põhja-Iirimaa võit - 4.70

Horvaatia - Portugal

Ilmselt kõikide kaheksandikfinaalide oodatuim lahing Itaalia-Hispaania mängu kõrval. Arvatavasti olid juba kõik kursis sellega, et D-alagrupi võidab Hispaania Horvaatia järel, kuid horvaadid otsustasid teisiti ja otsustavas omavahelises mängus suudeti Luka Modrici ja Mario Mandžukici puudumisele vaatamata 0:1 kaotusseisust välja tulla ja viimastel minutitel lahing võita. Kui välja arvata teine mäng Tšehhi vastu, kus 2:0 eduseis vastu kõiki ootuseid maha mängiti, on Horvaatia selle turniiri kindlasti seni üks parimaid meeskondi.

Samal ajal kui horvaadid edenesid grupist kindlalt seitsme punktiga, siis Portugal mängis oma fännide närvidega viimaste hetkedeni, sest pärast viike Islandi ja Austria vastu oli Ungariga kohtudes vaja kaotust igal juhul vältida. Ometi jäädi otsustavas mängus koguni kolmel korral kaotusseisu ja kuigi Cristiano Ronaldo väravasööt ja duubel jätsid Portugali ellu, siis on see meeskond selgelt seni pettumuse valmistanud.

Andre Viljamaa: "Senise turniiri põhjal võib öelda, et Horvaatia läheb mängule soosikuna, kuid Portugali kindlasti maha kanda ei saa, ehkki edasipääsuks vajavad nad Ronaldolt head esitust. Väga raske ennustada, pakun et mängu saatus normaalajal ei selgu."

Triobeti koefitsendid:

Horvaatia võit - 2.65
Viik - 2.85
Portugali võit -3.00

SEOTUD MÄNGUD
2 kommentaari

Mis   •  
(91.129.84.***)
Ungari vastu kastist kaks vâravat ja jutt nagu oleks uskumatut mängu tegemas. Bale tunduvalt parema turniiri teinud ja ka Modric reali meestest.
Jaan   •  
(213.35.255.***)
Haters gonna hate

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK