Poom aitas Roversi eestlaste madinas tähtsa võiduni, Sheini klubi mäng tuli peatada (0)

Markus Poom pidi seekord alustama pingilt, aga lõpp oli Shamrock Roversi jaoks rõõmustav. Foto: Brit Maria Tael

Iirimaa kõrgliiga kohtumine, millest tasus oodata eestlaste duelli kohtumine jäi selles plaanis lahjaks, kuna Shamrock Roversi ja Bohemiansi vastasseisus kuulus algkoosseisu vaid üks Eesti passiga jalgpallur. Teine tõusis pingilt ja aitas Roversil võidu kindlustada.

Michael Lilander alustas tavapärasel moel Bohemiansi põhikoosseisus ja Sten Reinkort kahjuks sama tavapäraseks saanud viisil pingilt. Suurem üllatus oli Roversi peatreeneri Stephen Bradley otsus jätta pingile Markus Poom, kes oli kolmes eelmises voorus olnud alustajate seas. Vigastust raviv Martin Miller ei kuulunud jätkuvalt Bohemiansi koosseisu.

Avapoolajal jäid väravad löömata, ent pausilt naasis palju paremini kodumeeskond Rovers. Johnny Kenny avas 49. minutil skoori, vaid neli minutiti hiljem kasvatas edu Darragh Burns. Bradley otsis võimalusi edu kindlustamiseks ning saatis 57. minutil platsile Poomi, kes viimase nädala jooksul Eesti koondise särgis nii Poola kui ka Soome vastu rassis.

Poomi järel sekkus peagi varumeeste pingilt ka Aaron Greene, kes lõi otsekohe kolmanda värava ja kindlustas sellega lõplikult kodumeeskonna võidu. Bohemians sai nõrga lohutusena üleminutitel kirja autabamuse, kui Declan McDaid tegi lõppseisuks 3:1. Reinkortile paraku külaliste ridades teist mängu järjest minuteid ei jagunud.

Tiitlikaitsjana neljas esimeses voorus võiduta jäänud Rovers noppis kolm punkti teist mängu järjest ja tõusis tänu sellele tabelis viiendaks. Võimsalt alustanud liider Shelbourne ähvardab küll juba oma teed minna, ent ühe vähempeetud mängu juures jääb Rovers teisest kohast vaid kolme punkti kaugusele. Bohemians on kümne meeskonna konkurentsis seitsmes.

Standings provided by Sofascore

Hollandi esiliigas alistas Dordrecht võõrsil 3:0 tabeli eelviimase meeskonna Den Boschi, Rocco Robert Shein tuli vahetusest mängu 71. minutil, kui kõik väravad olid juba löödud. Mängu jäi kergelt varjutama ebameeldiv intsident, sest pärast Dordrechti kolmandat väravat 58. minutil muutusid nende fännid veidi ülemeelikuks ja asusid joogitopse väljakule pilduma.

Peakohtunik katkestas mängu ja kamandas meeskonnad riietusruumi, jätkati alles veerandtunnise pausi järel. Dordrecht on liigatabelis neljas, teisel kohal asuvast - ent mängu vähem pidanud - Kerkrade Rodast nelja punkti kaugusel.

Oliver Jürgens sekkus pingilt, kui DAC Dunajska Streda viigistas Slovakkia kõrgliigas 1:1 Ružomberokiga. DAC oli võõrsil 38. minutil Moussa Kone penaltist juhtima läinud, kuid Ružomberok viigistas tunni täitudes seisu. Jürgens tuli platsile 67. minutil väravalööja Kone asemel. Mängu lõpus sai DAC võiduväravat jahtida arvulises ülekaalus, sest kodumeeskonna eest skoori teinud Adam Tucny pruukis liiga uljalt küünarnukki ja saadeti punase kaardiga platsilt minema, kuid viigiseis püsis lõpuvileni.

Dunajska Streda meeskond on liigatabeli ülemise kuuiku seas neljandal kohal. Nende lähim jälitaja Ružomberok püsib kolme punkti kaugusel. Hõbeda- ja pronksikohal asuvad Trnava ja Žilina edestavad DAC-i vastavalt nelja ja kolme punktiga, aga mõlemal on mäng varuks.

Teisipäeval Soome vastu peetud maavõistluses Eesti A-koondise tagalat tugevdamas käinud Andreas Vaher mängis liigahooajaks valmistuva HJK eest kontrollmängus PK-35 vastu 90 minutit. Eile 5:1 TPS-i võitnud Soome meisterklubi kasutas täna pea täielikult muudetud koosseisu, kohtumise lõpptulemuseks jäi 1:1 viik. Soome Veikkausliiga hooaeg läheb käima 6. aprillil, HJK sõidab alustuseks külla mullusele hõbedaklubile KuPS-ile.