Poolale astub finaalis vastu Wales, kes kõmmutas Soomele kodus neli väravat (0)

Wales astub finaalis Poolale vastu. Foto: Scanpix / Darren Staples / ZUMA Press

Samal ajal kui Poola koondis kottis 5:1 Eestit, selgus teises poolfinaalpaaris nende EM-playoffi finaalvastane. Pääsme otsustavasse mängu lunastas Wales, kes mängis kodus 4:1 üle Soome.

Tasavägise mängupildi ja ehk isegi Soome väikse initsiatiivi tähe all kulgenud kohtumises õnnestus realiseerimine kodumeeskonnal selgelt paremini: avavärav sündis juba kolmandal minutil, autoriks varasema karjääri vältel tõsise tervisemurega võidelnud David Brooks. Nimelt diagnoositi Walesi 26-aastasel ääremängijal kahe ja poole aasta eest teise staadiumi Hodgkini lümfoom ehk maakeeli vähkkasvaja, ent spordimees sai sellest vähema kui aastaga jagu ning naasis mullu suvel Walesi koondise särgis palliplatsile.

Enne 40 minuti täitumist lisas Wales teisegi värava: karistuslöök mängiti kastijoone lähistel kiirelt lahti ja Neco Williams naelutas palli paremasse ristnurka. "Ma ei plaaninud seda olukorda ette, kõik tuli instinkti pealt ja meeletult kiiresti," rääkis Williams mängu järel.

Ehkki Teemu Pukki vähendas veel enne vaheajale minekut Soome kaotusseisu ühele väravale, ei suutnud Huuhkajat teisel kolmveerandtunnil teravamaid hambaid kuskilt üles leida. Teise poolaja avavilest polnud möödunud kaht minutitki, kui Wales taas eduseisu suurendas: Tottenhami ründaja Brennan Johnson koksas mõnelt meetrilt võrku karistusalasse lahtiseks jäänud palli.

Neli minutit enne normaalaja lõppu lõi Daniel James soomlaste kirstu ka neljanda naela, kui pani viimase kaitsja Miro Tenho edukalt surve alla, röövis palli endale ning saatis selle Lukas Hradeckyst möödamängimise järel võrku.

EM-finaalturniirile pääsemiseks peab Wales teisipäeval alistama Poola. Teistes otsustavates mängudes lähevad omavahel vastamisi Gruusia ja Kreeka ning Ukraina ja Island.