Pohlak selgitas, miks Eestis on põud 1990ndate alguses sündinud jalgpalluritest (7)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak sõnas Betsafe'ile antud intervjuus, et ühe peamise põhjusena rahvuskoondise praegustes kehvades tulemustes saab näha ühe põlvkonna suurust auku kvaliteetsetes jalgpallurites.

"Jalgpallis on protsessid väga pika vinnaga ja ma võin öelda kergendusohkega, et see auk, mis meil oli 90ndate esimeses pooles sündinud jalgpalluritest, siis me oleme selle augu nii kergelt üle elanud, et päris tagasilöök tuleb selle augu lõpus," rääkis Pohlak." Alates 1996. aastast kuni 90ndate teise pooleni sündinud mängijaid on meil juba mõnevõrra rohkem, kust valikut teha, ja 2003 on see, kus tuleb tohutu hüpe."

"90ndatel oli FC Flora roll oluliselt suurem kui ma seda päriselt hindasin. Ja kui staadioni ehitamisega läks Kehtna jalgpallikool 2002 hingusele, siis ühel hetkel, kui tegime analüüsi ja vaatasime noorte jalgpallurite arvukust aastate lõikes, siis tol hetkel sai küll... mitte ehmatatud, aga see oli üllatuslik avastus - 40% langes hetkega noortemeistrivõistlusel osalemine."

Kuigi jalgpall on harrastatuvse poolest olnud aastaid spordialade seas Eestis tipus, siis Pohlaku sõnul on nüüd noortetöös kvantiteedi kõrval ka kvaliteedile suuremat rõhku asetatud. 

REKLAAM

"90ndate esimeses pooles sündinute seas kukkus lisaks Florale ära ka Tallinna Jalgpalliklubi, kes oli teine hea kasvulava, kust siis Vassiljev, Kruglov ja Dmitrijev on tulnud," sõnas Pohlak. "90ndate teises pooles sündinute seas, kus Flora veel ei olnud kosunud, tuli Mart Poom ja hakkas tegema Nõmme Unitedit, ning TJK reorganiseeriti JK Legioniks ja seal saadi asjad uuesti käima. Ehk see kvaliteedile orienteeritud tegevus on käinud suhteliselt kitsal pinnal ja on olnud seetõttu üsna tundlik. Kui Flora Kehtna jalgpallikool kinni pandi, siis see kohe mõjus."

"See kvaliteedile orienteeritud tegevus läks laiapinnalisemaks veel hoopis hiljem. Kui vaadata seda 2003. aastal sündinud koondist, siis sinna tulevad veel rohkematest kohtadest pärit mängijad. Ühel hetkel alustas Tammeka kvaliteedile orienteeritud tegevust ja nii edasi."

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

parool_on_123456   •  
(46.39.144.***)
Mõneaastane vanusevahemiku kriis mängijate valikus ei põhjenda Eesti jalgpalli ja koondise üldist kehva seisu. Koondise valiku vanusevahemik on hoomatavalt laiem, ca 20 aastat.
Timbu Limbu   •  
(85.253.252.***)
Ilus lugu.
Ma lihtsalt õrritamise pärast paneks 90 alguses sündinutest omapoolse koondise "Sügav Auk" :
Väravas Meerits (92)
Kaitseliinis: Pikk (93), Tamm (92), Baranov (92), Kulinitš (92),
Poolkaitses: Ojamaa (91), Mets (93), Antonov (92), Subbotin(90),
Tipus: Anier (90) ja Alliku (90).
Varus: Toom (90), Elhi (93), Mööl (92), Podholjuzin (92), Reintam (90), Lepistu (93), Kaljumäe (91), Tjapkin (91), Kirss (94)
Sellise koosseisuga olen nõus vastu minema oluliselt palju laiema valikuga 96 aastakäigule (tänane Flora ilma Kostjata :-)
Alexej Lvov   •  
(89.235.212.***)
On selline asi nagu Eesti Jalka
Ja otse loomulikult peame silmas Poh laku)))
ja samuti ka vastupidi,nii ta on...
Alexej Lvov   •  
(89.235.212.***)
Punkt №1 Ülemusel on alati õigus
Punkt №2 Kes pole nõus, loeb punkt №1
telekavaataja   •  
(37.17.39.***)
Ma julgen väita, et 88-92 sündinud lastest jäi realiseerimata 10-15 koondise tasemel talenti. Ja üheks peamiseks põhjuseks oli tollaste noortekoondiste süsteemide nõrkus. Nõus Pohlakuga.
Mhm   •  
(62.249.180.***)
Kuidagi jah 89-90 aastakäik on kaduma läinud. Ise sai püsivalt mängitud alates 98 aastast kuni umbes 2007 aastani ning kõik need erinevad turniirid kus sai käidud - Peipsi Cup, Türi Cup ja Summers Cup suviti, Tammeka Cup kevadel, PJK Cup talvel, lisaks aastavahetuse turniir. Siis suure kolmiku Flora, Levadia ja TJK mängijatest on väga raske leida kõrgemal tasemel mängivaid mängijaid. Enda aastakäigust Zenjov ja Morozov vist ainsad. Jalgpalli liidu lehelt uurides selgubki, et suurem osa ei jõudnudki kõrgeimale tasemele eestis, mõned küll veel mängivad madalamates liigades, aga enamus on lõpetanud. Seega jah midagi oli kuskil valesti, et enamus ülemineku eas mängimise ära lõpetasid.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
ütleksi isegi, et 85-90 on suht untsus. Sel ajal oli treenerite tase ka ikka suht madal. Mingit normaalset metoodikat ei olnud. Keegi lühikesi kiirenduse harjutusi ja "redelt" üldse tegi. Teadupärast jalkas 3-4 esimest sammu väga olulised. Palju oli "poisid mängime" trenne

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK