Penaltimöll Prantsusmaal! 12 korda täpne olnud kolmanda liiga klubi lõi karikakaitsja auti (0)

Penaltiseerias 12 korda täpne olnud Rouen nokauteeris karikakaitsja. Foto: Scanpix / Baptiste Autissier / imago images

Prantsusmaa karikavõistlustel lõhkas tugevuselt kolmandas liigas palliv Rouen üllatuspommi, alistades penaltitega karikakaitsja Toulouse'i.

12 018 pealtvaatajat olid tunnistajateks millelegi vägevale, kui Rouen asus 16. minutil Omar Bezzekhami tabamusest juhtima, kuid kolm minutit hiljem oli seis viigis, sest külaliste kapten Vincent Sierro oli täpne penaltil, mis oli tolle õhtu esimene 11 meetri karistuslöök.

Yann Gboho viis Toulouse'i 32. minutil juhtima, kuid 11 minutit hiljem seadis Valentin Sanson penalti abil jalule viigi. Teisel kolmveerandtunnil pääses Rouen Boyfane Bouzamoucha väravast 64. minutil taas juhtima ning kõrgliigaklubi päästis tol hetkel halvimast teisel üleminutil Rasmus Nicolaisen.

Mõlemat klubi ootas ees pingeline penaltiseeria, kus suudeti ära teha haruldane ring ehk mõlema tiimi kõik 11 mängijat olid penaltipunktilt täpsed, mistap oli seis pärast esimest vooru 11:11.

Teise katsega kõik piirdus, kui Toulouse'i äärekaitsja Gabriel Suazo tabas posti ning Abdeljalil Sahloune virutas seeria 24. löögi sisse - 99 aastat tagasi karikavõistluste finaalis mänginud Rouen lülitas välja tiitlikaitsja.

16 parema hulka jõudnud Rouen võõrustab järgmises ringis uut kõrgliigaklubi, kelleks on viiekordne karikavõitja Monaco.

Rouen - Toulouse 3:3 (2:2)penaltitega võitis Rouen 12:11
16. Omar Bezzekhami, 43. pen. Valentin Sanson, 64. Boyfane Bouzamoucha - 19. pen. Vincent Sierro, 32. Yann Gboho, 90+2. Rasmus Nicolaisen