Paide nimetab kohtuniku partiid ebareaalseks, skandaalseks, absurdseks ja häbiväärseks (13)

Kas see on hetk, kui Ošomkov ütleb Anierile, et "üks löök ja siis on poolajavile"? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskond kaotas täna FCI Levadiale 0:3 ning mängujärgselt räägitakse peaasjalikult kohtunikutööst. Grigori Ošomkovi pihta andis Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko juba väga otseselt tuld ETV otseülekandes, aga kuigivõrd pole tagasihoidlikum ka Paide Linnameeskonna kodulehel ja sotsiaalmeedias avaldatud mängu kokkuvõte.

Paide pealkirjastas enda ülevaate: "Ebareaalne vilepartii rikkus Paide-Levadia lahingu" ning kui mängu lõppseis on kirjas kuuelõigulise kirjatüki viiendas lõigus, siis Ošomkovi partiile jagatakse hinnanguid igas viimses kui ühes peale viimase.

Lisaks väravatele oli mängus kolm otsustavat momenti - Abdul Razak Yusifi eemaldamine, esimese poolaja üleminutitel Henri Anieri värava mittelugemine ning teisel kolmveerandtunnil Levadiale penalti andmine.

"Võrdselt alanud mängus, kus Levadia surus rohkem, aga Paide omas paremaid poolvõimalusi, sündis esimene skandaalne Ošomkovi otsus avapoolaja keskel, mil Abdul Razak Yusifi vea järel sai vigastada Marko Putincanin. Esmalt kollase kaardi vääriliseks hinnatud viga muutus Levadia pingilt tulnud hääleka röökimise järel otse punaseks, kuigi telekorduste põhjal õnnetu vigastuse juures midagi eemaldamise väärilist näha ei olnud," seisis Paide kodulehel.

REKLAAM

***

Avapoolaja üleminutite kohta kirjutati nõnda: "Levadia sai arvulises ülekaalus 1:0 edu kätte 39. minutil tänu Zakaria Beglarišvili tabamusele, kuus minutit hiljem tegi grusiin Ishaku Konda eksimuse järel seisuks juba 2:0. Tundus, et sellise seisuga minnakse vaheajale, kui kodumeeskond teenis Rasmus Peetsoni käega mängu eest penalti. 11-meetri karistuslööki asus lööma Henri Anier, Karl Andre Vallner tõrjus, Anier lõi tagasipõrkunud pallist 1:2, aga ei.

Ošomkov otsustas, et tõrje oli avapoolaja viimaseks sündmuseks ja kuigi vilemehe vile kõlas pärast palli väravasse jõudmist, läksid Paide meeste protestid kurtidele kõrvadele. Paide linnastaadionil on nähtud halbu vilepartiisid ja tõele au andes on mõned kohtunikud oma tegude pärast hiljem isegi vabandanud, aga nii absurdset ja häbiväärset otsust ajaloost ei mäleta.

Esiteks ei olnud kolm lisaminutit penalti määramisel täis saanud ja sellele tuginedes mängu lõpetamine väravavahi tõrje järel oli vale. Veelgi suurem eksimus on penaltilööja psühholoogiline mõjutamine, andes talle enne sooritust mõista stiilis, et kui nüüd ära ei löö, on poolaeg lõppenud. Häbi, Grigori Ošomkov!"

***

Paide hinnangul otsustas Ošomkov ka kolmandat korda peaossa tõusta: "Teist poolaega alustas Linnameeskond hästi ja surus Levadia kaitsesse, paraku otsustas Ošomkov kolmandat korda oma kurikuulsat peaosatäitja rolli nautida ning seekord otsustas mängu saatuse lõplikult – kuigi Edgar Tur oli palli suunas seljaga ja käsi reeglitepäraselt keha kõrval, osutas vilemees penaltipunktile, premeeris midagi enneolematut näinud ja selle vastu protesteerinud Mihkel Aksalut kollase kaardiga ning Hannes Anier lõi penaltist lõppseisuks 3:0."

SEOTUD LOOD
13 kommentaari

Rester   •  
(62.65.34.***)
Rahatrahv tulekul Paidele :)
TheBroEx   •  
(212.119.142.***)
No paraku küll, aga midagi valesti nad ka ei öelnud.
Fussball   •  
(46.131.42.***)
Rahatrahv siis rahatrahv , aga selline kohtuniku poolt mänguotsustamine ei tohiks ka rahvapoolt tähelepanuta jääda !
Kane   •  
(91.129.102.***)
See mees ei tohiks tükk aega meistriliigat vilistada nüüd.
V V   •  
(46.131.60.***)
Võtame emotsiooni veidi maha nüüd. Tegu on hetkeseisuga Eesti top3 kui mitte top2 vilemehega. Vilistas väga korralikult ja siin pole mitte kui midagi vaielda. Paide väärib siin-kohal korralikku trahvi, sest nende käitumine on tõsiselt piinlik praeguseks.
footsoccer   •  
(91.129.96.***)
To: V V - kle sa oled ikka korralik koomik?! :D
V V   •  
(46.131.60.***)
Ole hea ja valgusta siis neid räiged eksimusi, mida Paide sinised prillid nii selgelt näevad. Vaatasin kõik olukorrad üle ja ei suutnud ma ühtegi viga leida. Aitäh!
x0joe0x2   •  
(88.196.83.***)
VV

jajah, tõesti. Mõtlesin, et vaidlen oma (levadia) roheliste prillidega vastu ja ytlen et punase koht ning penalti olid halvad otsused siis nyyd vaatasin yle ja tõesti, 100% õiged otsused. Kui yldse millegi yle vinguda siis ehk see, et peetson ei saanud kollast ja tur sai penalti käe eest. Ja ju siis ka see, kuidas seal ikkagi kollase punaseks muutmine toimus, et “kaotas enda munakesed ära”.
Garl   •  
(90.191.197.***)
Häbi on lugeda Paide poolt öeldut. Pruuli & Co vôiksid enne kui kohtuniku osas sõna võtavad end jalgpallireeglitega kurssi viia. Vile oli väga kõrgel tasemel. Kõik nimetatud otsused lahendatud õigesti. Ošomkov on Eesti parim ja seda juba aastaid. Häbi Paide!
Jalka1   •  
(78.24.199.***)
olen nõus igati VV-ga ja Garl-iga. Väga piinlik, et peatreener ei suuda ilma emotsioonideta argumenteerida televisioonis- väga suur eeskuju tõesti jalkasõpradest lastele! Kaotada ei osata.
Kõik oli igati reeglitepärane. Paide ise ei suutnud ühtegi väravat lüüa, loogiline ju, et Levadia võitis.
p3lmeen   •  
(89.219.130.***)
Ei saa aru millest paide räägib, köik otsused öiged palun lugege reegleid kui te jalgpallist mitte M-igi ei tea!!
stranglers   •  
(217.159.176.***)
trahvi peaks saama Oshomkov, mitte Paide. sellist kohtuniku ühepoolset käkkimist suures jalgpallis ei näe. küla vile. omaküla vile levadiale.
footsoccer   •  
(91.129.96.***)
To V V: oŠomkov pani konkreetset paska ja professionaalsest vilest midagi rääkida siin ei ole, see paaniline õigustuse otsimine ei päde.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK