Norbert Hurt: kiire värav nõudis fookuse seadmist kaitsele (0)

Norbert Hurt. Foto: Jana Pipar

FC Flora peatreener Norbert Hurt sõnas pärast Tallinna derbis FCI Levadia üle tänu Daniil Kuraksini 19. minuti väravale saavutatud 1:0 võitu, et edu pandiks oli täna pühendunud ja kõva kaitsetöö.

Norbert, millega te täna Levadiast lõpuks üle olite?
Olime kaitses piisavalt tugevad ja suutsime ühe ära lüüa. Teadsime, et tuleb võitluslik mäng. Ning kiire värav muutis kohtumise selliseks, kus oli vaja kogu fookus panna kaitsele. Nägime ka, et ühel hetkel oli juba natuke raske palliga initsiatiivi enda kätte haarata. Paistis, et mängijad seadsid ka fookuse sellele, et mitte lasta Levadial võimalusi tekitada. Toimis.

Eriti esimesel poolajal paistis, et tulite Levadia kõrge pressi alt hästi välja. Oled sa nõus?
Ka siis, kui seis oli 0:0, oli meie eesmärk mitte mängu niisama Levadia kätte anda. Teadsime, et kaitses on vaja võidelda. Pressingut pidime mängu sees korrigeerima. Palliga mängus olid meil oma käigud olemas, kuidas tekitada eelis, et suudaksime palli hoida. Meil oli ka tahe hoida. Aga 1:0 seis muutis olukorda.

Nikita Mihhailov tegi keskväljal enda jaoks Flora kontekstis tavatul positsioonil südika esituse. Mida tema kohta ütled?
Detsembris komplekteerides nägime teda ideaalis nr8 positsiooni peal (keskpoolkaitsja – O. J.). Ta tahab olla palliga, ta on hästi liikuv. Vahepeal ütleb ka ise, et ei saa äärel piisavalt tähelepanu. Keskel mängimine sobib talle ja see tuleb tal välja kah. Palliga on ta kiire ja osav, Nikitale meeldib mängida surve all.

Mis on tänase võidu tähendus Flora hooaja kontekstis? Kuidas see võib muuta senist dünaamikat?
Teadsime algusest peale, et peame mäng-mängult oma mängu tugevamaks ehitama. Võidud, nagu nädala keskel Tallinna Kalevi vastu ja nüüd suur võit Levadia vastu... need mõjuvad meeskonna moraalile kindlasti hästi. Ja annab meile kindlustunnet, läheme targasti edasi. Kõik vajavad enesekindlust, et tehtavad asjad toimivad ka tulemuste mõttes.

Kuidas vaatad treenerina seda, mis juhtus mängu järel tribüünide ees ja praegu siin, kuidas Levadia fännid teie väravavahti välja vilistavad (kui lõpuvile järel Levadia toetajatega raksu läinud Flora väravavaht Kristen Lapa läks Hurdaga tehtud intervjuu ajal A. Le Coq Arena fuajee uksele, võttis teda vastu Levadia noorte fännide vali-vali buutamine – O. J.)?
Staadionile tekitatud melu tekitas tõsise jalgpalli tunde ja aura. Rääkisime seda ka mängijatega, et tänane mäng on elamus, millest tuleb kinni haarata. Tuleme ja tahame mängida. Kindlasti müts maha klubi ees, et nad selle töö ära tegid.

Kuidas kommenteerid Kostja väljavilistamist (kui 39-aastane poolkaitsja 82. minutil platsile tuli, kõlas A. Le Coq Arenal tugev vile)?
Eks seda otsustab rahvas ise. Mis mul ikka kommenteerida. Nii palju võin öelda, et kapteni-staatuse osas on otsus tehtud. FC Flora uus kapten on Rauno Alliku. Otsustasime mitte minna konflikti fännide ja rahvaga. Muus osas on Kostja meie mängija. Kui vaja, siis tuleb ta mängu. Täna aitas ta meid võidule.