Noorele soomlasele debüüdi andnud Chelsea tõusis Unitedite kannule ning vajutas linnarivaali unistusele pidurit (0)

Pealinlaste siseasjas tõmbas pikema õlekõrre Chelsea. Foto: Scanpix / Glyn Kirk / AFP

Premier League'i 26. vooru järelpeetavas madinas tegi Chelsea linnarivaali Tottenham Hotspuri vastu 2:0 skooriga sotid selgeks.

Chelsea esimene ohtlik tulek leidis aset viiendal minutil, kui Nicolas Jackson pääses Mõhhailo Mudrõki läbisöödu järel Guglielmo Vicaricoga silmitsi, misjärel lendas pall puuri suunas, ent viimasel hetkel ning Tottenhami kaitsja Micky van de Ven jala vahele, misjärel põrkas kera Cole Palmerist üle otsajoone.

Kodumeeskonna turmtuli jätkus, kuni 24. minutil sahises esimest korda Põhja-Londoni klubi võrk. Conor Callagher toimetas vastase väravast ligi 35 meetri olnud karistuslöögi täpselt Trevoh Chalobah' peanupule, kust pall läks edasi Vicario selja taha - 1:0. Kuigi pärast sinisärkide avatabamust jõuvahekorrad ühtlustusid, suunduti vaheajale Chelsea napi eduseisuga.

Teisel kolmveerandtunnil haaras Ange Postecoglou meeskond initsiatiivi omale, mistõttu üritas Chelsea igal võimalikul moel tempot alla suruda. 72. minutil suurendasid Mauricio Pochettino hoolealused vastu mängukäiku eduseisu, kui Palmer tulistas karistuslöögi ligi 25 meetrilt latti ning tagasipõrganud palli koksas Jackson sisse - 2:0. Kohtumise lõpp läks nii suuresti võõrustajate kätte, et Chelsea eest tegi debüüdi 20-aastane Soome poolkaitsja Jimi Tauriainen.

Hooaja 14. võidu saanud Chelsea võib jätkuvalt unistada eurosarjast, kui tabelis tõusti West Hami ette kaheksandaks, vahe Newcastle'i ja Manchester Unitediga on vastavalt kaks ja kolm silma. Viiendal kohal jätkav Tottenham jääb viimasel Meistrite liiga positsioonil asetsevast Aston Villast maha seitsme punktiga, kuigi pealinlastel on üks kohtumine vähem peetud.

Chelsea - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)