Needus või lihtsalt ebaõnn? Tiitlikaitsja kaotas püsimajäämise nimel võitlevale klubile ka teist korda (0)

Alberto Cerri tõi Empolile ülitähtsa võidu. Foto: Scanpix / Claudio Giovannini / ANSA via ZUMA Press Wire

Itaalia kõrgliiga Serie A 33. voorus alistas tabeli teises pooles asuv Empoli teist korda valitseva tiitlikaitsja Napoli 1:0.

Matši ainus värav sündis juba neljandal minutil. Diagonaalsööt jõudis paremale äärele, kust järgnes Emmanuel Gyasi tsenerdus karistusalasse, kus kerkis kõige kõrgemale Alberto Cerri, kes suunas palli Alex Meretist mööda. Kodupubliku rõõmuks löödud värava järel sai Itaalia ründaja rusika taeva poole tõsta.

Viigiväravat jahtinud Napoli oli ohtlik 31. minutil, kui Victor Osimhen proovis akrobaatilise sooritusega 13. liigatabamust leida, kuid Elia Caprile oli joonel valvel. Viis minutit hiljem oli mäng külaliste värava lähistel, kus Nicolo Cambiaghi löök riivas posti.

Teisel kolmveerandtunnil jätkasid Napoli mehed aardejahti. Kõige ohtlikumaks kujunes Hvitsa Kvaratshelia kulgemine 67. minutil, kui ta Gyasi petmise järel värava suunas sai kõmmutada, kuid Empoli õnneks läks too üritus üle lati.

Hooaja kümnenda kaotuse saanud Napoli jätkab kaheksandal tabelireal, jäädes kaks mängu vähem pidanud Atalantast maha kahe punktiga. Empoli jaoks oli võit ülioluline, sest hetkel ollakse 31 silmaga 15. kohal, edestades esimest punases tsoonis paiknevat meeskonda nelja punktiga.

Empoli - Napoli 1:0 (1:0)