Monaco lõi Donnarummale kaks, aga PSG edurivimehed vastasid viiekaga (0)

Kylian Mbappe ja Vitinha. Foto: Scanpix / Yoan Valat / EPA

Valitsev Prantsusmaa meister Pariisi Saint-Germain lasi Monacol endale lüüa kaks väravat, aga võitis sellele vaatamata 13. vooru avamängu, sest skooris ise koduväljakul viis korda.

PSG ei jäänud kordagi kaotusseisus. Goncalo Ramos viis võõrustajad 18. minutil juhtima, kui Monaco väravavaht Philipp Köhn puterdas kauglöögi järel palli käest lahti ja portugallane oli esimesena jaol, aga PSG eduseis ei püsinud kaua, sest Takumi Minamino lõi neli minutit hiljem PSG puuriluku Gianluigi Donnarumma söödueksimusest Monaco viigivärava. PSG läks vaheajale siiski eduseisus, sest Kylian Mbappe realiseeris 39. minutil Ousmane Dembele teenitud penalti.

Teisel poolajal püsis seis pikalt PSG kasuks 2:1, kuid Dembele ja Vitinha lõid lühikese aja jooksul kaks väravat ja võõrustajad juhtisid hoobilt 4:1. Eriti kaunis oli Vitinha värav, kes keerutas palli karistusala joone lähistelt posti kõrvale. Folarin Balogin lõi mõned minutid hiljem Monaco kasuks ühe värava tagasi, kui realiseeris üks-üks olukorra Donnarumma vastu, aga enamaks külalised võimelised polnud. Hoopis PSG lisas viienda, kui kuuendal üleminutil skooris Randal Kolo Muani.

PSG oleks kaotuse korral lubanud Monaco samadele punktidele, aga nüüd lahutab neid kuus silma. PSG on tabelis esimesel ja Monaco kolmandal kohal. Nende vahele mahub liiga ainus kaotuseta meeskond Nice, kellel on mäng varuks ja kes kaotab PSG-le nelja punktiga.

Mbappe asub väravaküttide edetabelis 14 tabamusega kindlal esikohal, sest paremuselt järgmisel mängijal Akor Adamsil (Montpellier) on kirjas seitse väravat.

Pariisi Saint-Germain - Monaco 5:2 (2:1)
18. Goncalo Ramos, 39. pen. Kylian Mbappe, 70. Ousmane Dembele, 72. Vitinha, 90+6. Randal Kolo Muani - 22. Takumi Minamino, 75. Folarin Balogun