Metsa liigarivaal lõpetas musta hobuse muinasjutu ja sammus karikafinaali (0)

Kaiserslautern jäi Saarbrückeni vastu alistamatuks. Foto: Scanpix / Alesander Neis / imago images

Saksamaa karikavõistlustel selgus esimene finalist, kui Berliini olümpiastaadionile sõidab esiliigasse kuuluv Kaiserslautern, kes alistas kolmanda liiga klubi Saarbrückeni 2:0.

Ludwigsparkstadionile kogunenud 16 000 pealtvaatajat ootasid karikamuinasjutu jätkumist. Kui kohtumise algus oli mõlema meeskonna poolt üpriski ettevaatlik, sest kaalul oli palju, tundis Saarbrücken ühel hetkel, et vastasmeeskond pole nii ohtlik, kui esialgu arvata võis. Mida minut edasi, seda rohkem haarasid väljakuperemehed initsiatiivi enda kätte.

Kaiserslautern oli rünnakul niivõrd kahvatu, et esimese 45 minuti jooksul ei sooritanud nad mitte ühtegi pealelööki. Seevastu Saarbrücken oli oma kodukindluses julge, eesmärgile orienteeritud ning neil jagus eneseusku.

Avapoolaja kõige ohtlikumaks olukorraks võis lugeda skoorimasin Kai Brünkeri pealööki 42. minutil, kui vasakult äärelt tuli karistuslöögist tsenderdus ning täiesti vabaks jäänud Saarbrückeni ründaja pääses koksama, ent too üritus lendas napilt mööda. Niisiis läksid võistkonnad väravateta viigiga puhkama, kuigi hoo sisse saanud võõrustajad oleksid eeldatavasti tahtnud ilma pausita edasi mängida.

Riietusruumist uute mõtete ja võib-olla väikese peapesuga naasnud Kaiserslautern hakkas teise kolmveerandtunni algul tempot üles kruttima. Friedhelm Funkeli mehed said esimese peale- ja raamilöögi kirja 48. minutil, mil Tšehhi keskväljamees Filip Kaloc katsetas ligi 30 meetrilt täpsust, ent kindamees Tim Schreiber oli õigel ajal õiges kohas.

Läks mööda vaid viis minutit, kui pall oli ka esimest korda võrgus. Kaiserslauterni vasturünnak luhtus kaitsjate tubli tegutsemise tagajärjel, ent sellele järgnenud tulekule ei suutnud nad piisavat vastupanu osutada. Julian Niehues söötis paremal äärel olnud Almamy Tourele, kellelt järgnes mõõdetud tsenderdus Marlo Ritteri peanupule, kust pall leidis oma tee võrku, läbides eelnevalt Schreiberi jalgevahe - 0:1. Punasärgid said väravat tähistada oma fännide ees, kes olid juhtima mineku puhul välja otsinud punast värvi tossupommid.

Pärast kaotusseisu jäämist ei õnnestunud kodumeeskonnal enda mängumootorit enam käima saada. Vasakul äärel põhjustas paksu pahandust 31. minutil sunnitud vahetuse tulemusel väljakule pääsenud välejalg Aaron Opoku, kelle tormamist sai takistada vaid vea hinnaga.

75. minutil hakkas Kaiserslautern vastase muinasjuturaamatusse viimast peatükki kirjutama, kui Tymoteusz Puchaczi karistuslöögist tulnud tsenderduse suunas tagumisse nurka teisele korrusele kerkinud Toure - 0:2. Vastase pesas eduseisu suurendanud mehed said kergemalt hingata, sest poole tunni jooksul tehtud raske töö kandis vilja.

Marco Fritzi lõpuvile tähistas seda, et nelja aasta jooksul teist korda nelja parema hulka jõudnud Saarbrückeni jaoks ei jagu ka tänavu kohta finaalis. Musta hobuse teekonna jooksul alistati kolm Bundesliga suurklubi: Müncheni Bayern 2:1, Frankfurdi Eintracht 2:0 ja Mönchengladbachi Borussia 2:1. Lisaks pandi esimeses ringis 2:1 magama Karlsruher.

DFB-Pokali finaal toimub 25. mail Berliini olümpiastaadionil, mis mahutab ligi 75 000 silmapaari. Teises poolfinaalis võõrustab kõrgliigalippu kõrgel hoidev Leverkuseni Bayer esimese finalisti liigakaaslast Düsseldorfi Fortunat, kes seljatas eelmises ringis Karol Metsa koduklubi St. Pauli.

Saarbrücken - Kaiserslautern 0:2 (0:0)