Memo | Tormine Kuressaare näitas, et korraliku jalgpalli mängimiseks on vara (galerii!) (0)

Kuressaare ja Harju avasid omavahelise 1:1 viigiga punktiarve. Foto: Allan Mehik

FC Kuressaare ja Harju JK Laagri kohtusid Premium liiga teise vooru avamängus omavahel, mängides välja võitlusliku 1:1 viigi. Skoor ei ole aga peamine, mis mängu meenutama jääb.

Esimesel poolajal oli pigem Kuressaare aktiivsem, teenides arvukalt nurgalööke ning muid (pool)võimalusi. Lubavaim oli Mark Anders Lepiku ühe puutega tehtud pealelöök, aga selle tõrjus Harju puurilukk Ivans Baturins kenasti posti kõrvalt. Ka külalismeeskonnal avanes mõni šanss, kuid eriti ohtlikuks ei saanud nemadki.

Teisel kolmveerandtunnil hakkas juhtuma. Esimese asjana tugevnes lumetorm, mis enam lõpuni järele ei andnudki. Platsil jätkus esimesele poolajale sarnane loomade jalgpalli stiilis võitlus ning mänguilu oli selgelt vähem, kui keskmine vutifänn ühest kõrgliigakohtumisest oodata sooviks.

54. minutil asus Harju juhtima, kui Roman Sobtšenko ebaõnnestunud pealelöögi järel põrkas pall Sander Alex Liidu blokeeringu järel soodsalt ette Kaarel Ustale. Ääremängija saatis pikemalt mõtlemata palli vasaku jalaga meestesumma tagant kodumeeskonna värava suunas teele ning seis tablool 0:1 näol oli tõsiasi.

Edasine kohtumine kulges taas Kuressaare domineerimise tähe all (nii, kuidas see antud tingimustes võimalik oli). 75. minutil sai Lepik peaga palli Harju puuri kihutatud, aga olukorrale eelnevalt oli aktiivseks muutunud Kuressaare kapten Märten Pajunurm suluseisus ning seega läks tabamus tühistamisele.

80. minutil sai kodumeeskond oma tahtmise kätte. Sander Laht läkitas karistuslöögist palli kasti. Olukorda sekkus mõned minutid varem vahetusest sisse tulnud Reinhard Reimaa, kuid seda niivõrd õnnetult, et pall leidis tema pea kaudu tee väravasse. Seis 1:1 tähendas, et 10 minutit enne lõppu oli veel kõik võimalik.

89. minutil teenis Harju JK Laagri peatreener Victor Silva kaks kiiret kaarti, millest üks oli punast värvi. Portugallane oli eelnevalt mingi olukorra peale (mida kaamera abil tuvastada polnud võimalik) väga pahaseks saanud ning peakohtunik Kristjan-Eric Lääne saatis harjukate lootsi pikemalt mõtlemata ära. See tähendab, et ajaloo esimene Premium liiga kodumäng tuleb Harjul pidada ilma 34-aastase Silvata.

Lõpuminutitel oli pall rohkem Harju väljakupoolel ning huvitava seigana läks lisaminutitel Baturinsil ühes olukorras aega minuti jagu, et nahkkera väravalöögi abil mängu panna. Tugev tuul ei võimaldanud mehel lihtsalt muud korda saata. Üsna kohe peale seda kõlas ka lõpuvile ning punktid läksid kahe meeskonna vahel jagamisele. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Vaheaeg. Kui avapoolaeg kulges rohkem Kuressaare taktikepi all, mida ilmestasid arvukad nurgalöögid ja Mark Anders Lepiku võimalused, siis teise kolmveerandtunni alguses vallandunud (eriti) tugev lumetorm ei lubanud neil enam oma mängu peale suruda. Matš muutus tormi sees veelgi võitluslikumaks ja lahtisemaks ning aja edenedes tekkis tunne, et kolm punkti võtab see, kellel on rohkem tahtejõudu. Nagu näha, oli see mõlemal võistkonnal võrdne.

Üllatus | Silva eikuskilt tulnud punane. 89. minutil sai muidu rahumeelne Harju JK Laagri peatreener Victor Silva punase kaardi. Endiselt on mõistatus, mis teda antud olukorras pahandanud oli sest telepilt, kohtunike otsused ja muu platsil toimuv selle kõige põhjenduseks alust justkui ei anna. Tõsiasi on ka see, et Harju laupäevases kohtumises Tallinna JK Kaleviga portugallane meeskonda juhendada ei saa.

Staar Mark Anders Lepik. Lepikul jäi küll ametlik resultatiivsuspunkt tänases kohtumises saamata, aga 22-aastane ründaja oli muudmoodi olukordades aktiivne, näidates taas oma head jõukasutusoskust. Skooris korra suluseisust ning tegi esimesel poolajal ühe puutega Harju värava suunas väga hea löögi. Antud kohtumine annab alust arvamaks, et terve Lepik suudab käimasoleval hooajal midagi märkimisväärset korda saata.

Ilus hetk | Lõpuvile. Pärast kohtumist oli võimalik ülekande vahendusel näha kiiruga sooja ruumi tõttavaid mängijaid. Nii neid, kes platsil just rassisid kui ka neid, kes pingilt pleedikuhjaga liduma pistsid ning eelnevalt seal pikalt külmetanud olid. Mängujärgses intervjuus tunnistas harjukate värava löönud Kaarel Usta, et pole sellist asja varem kohanud. Samuti olid ääremängija sõnul mitmed mehed kätega kõrvu tugevalt tuiskama lume eest katmas. Kõige selle valguses on paslik tõdeda, et korraliku jalgpalli mängimiseks on Eesti riigis märtsikuus (vähemalt esimeses pooles) liiga varajane aeg, sest mängijatest mitteolenevatel põhjustel selliselt kulgevad kohtumised ei anna kellelegi midagi juurde.

Tsitaat  | "Siin on igasuguseid ilmastikuolusid olnud ja nähtud. Kunagi lendasid ju kõrgushüppematid ära ning kevadel ja sügisel juhtub ka nii mõndagi. Keeruline, aga olud on võrdsed. Kui on sellised tingimused, siis tuleb nendes mängida olenemata sellest, et raske on." Nii ütles saarlaste kapten Märten Pajunurm, kes on Kuressaaret esindanud seitse hooaega ning näinud selle aja jooksul Saaremaal ilma tõttu väga erinevalt kulgevaid kohtumisi.