Memo | Töö kiire ja korralik. Kaks kiiret väravat, natuke värvi kuivamist ja sümboolne lõpplahendus (lisatud pildigalerii!) (0)

Levadia ei jätnud Transile variantigi. Foto: Jana Pipar

Tallinna FCI Levadia lõi JK Narva Transile kaks kiiret väravat, kontrollis mängu täielikult ning vormistas lõpu eel nii muuseas skooriks 3:0.

Avavile järel haaras Levadia koheselt initsiatiivi endale. Juba neljandal minutil tõi pallihoidmine ka tulemuse: nurgalöögijärgses olukorras jäi pall kasti juurde lahtiseks ja Mark Oliver Roosnupp mängis selle tagasi värava ette, kus Transi kaitsjad jäid klaarimisega hätta. Pall langes Mollo jalale, kes kasutas ära Aleksei Matrossovi ebaleva väljatuleku ja lükkas palli võrku – Levadia 1:0 ees!

Mängupilt püsis muutumatuna. Veel enne, kui Trans oli korrakski Levadia värava alla jõudnud, sahistasid rohesärgid teistki korda. Matrossov proovis püüda Edgar Turi madalat tsenderdust, aga ei küündinud pallini, misjärel põrkas pall Aleksandr Kulinitši jalast täpselt Roosnupule ette. Suvel Serbia kõrgliigast naasnud mees oli kindel ning vormistas olukorra mõnelt meetrilt väravaks – Levadia kahega peal!

Ehkki Trans sai aeg-ajalt siin-seal ka ise palliga toimetada, kulges mäng selgelt Levadia taktikepi järgi. Enim teravust lõi vasakäär Ioan Yakovlev, kelle kontrolli all hoidmisega jäi Mark Maksimkin selgelt hätta.

Küll otsis kolmandat väravat Yakovlev ise, küll aitas teda Roosnupp: Trans oli terve esimese poolaja vältel selgelt plindris.

Teise poolaja mängupildi põhjal oli kohtumine käimasoleva hooaja üks igavamatest. Levadia hoidis palli, kohati sai sama teha ka Trans. Aga mida ei olnud, olid võimalused. Kumbki väravavaht ei pidanud ühtegi erilist pingutust tegema. Karl Andre Vallner pani teisel poolajal piltlikult öeldes külje maha umbes ühel korral ning sedagi palli autiminekut takistada püüdes, mitte lööki tõrjudes.

Transi ründemängu pärssis kõvasti ka tõsiasi, et Aleksandr Volkov jättis kohtumise haiguse tõttu vahele. Nimelt oli tal hommikul palavik, mistõttu ei saanud Aleksei Eremenko oma üht ohtlikemat ründerelva kasutada.

88. minutil vormistas Levadia aga võidu: vahetusest sekkunud Robert Kirss võitis oma poolel palli ning vedas rohesärgid rünnakule. Edgar Tur purjetas värava suunas ning leidis kesktsoonist taas Kirsi, kes mängis end Matrossoviga silmitsi ja naelutas palli väravasse – Levadia võidunumbriteks 3:0!

Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

Pöördehetk | Kaks kiiret väravat. Varajased tabamused otsustasid mängu saatuse juba enne, kui see õieti alatagi jõudis. Levadia alustas kontrollivalt ega minetanud initsiatiivi 90 minuti vältel hetkekski. Ehkki teisel poolajal sai Transki veidi siin-seal toimetada, ei andnud võõrustajad kontrolli käest. Levadia mängis distsiplineeritult kõik 90 minutit – olulist rolli selle võimalikkuses mängis pingete puudumine, millele kiired väravad vägagi kaasa aitasid.

Üllatus | Transi kiiprivalik. Ehkki Aleksandr Kraizmer krahmas suvel Transi esikindad endale, ennistas Aleksei Eremenko eelmises voorus postide vahele Aleksei Matrossovi. Sama valiku tegi ta ka nüüd Levadia vastu. Tagantjärele võib kindlalt öelda, et valikuga pandi puusse (eeldusel, et Kraizmerit ei vaeva miskit sorti tervisehäda). Levadia juhtvärava olukorras tuli Matrossov väga ebakindlalt välja; teise puhul proovis ta püüda tsenderdust, ent ebaõnnestus.

Ioan Yakovlev külvas alatasa segadust. Foto: Jana Pipar

Staar | Ioan Yakovlev. Levadia välejalgne vasakäär külvas pidevalt pahandust. Mark Maksimkin oli tema kontrolli all hoidmisega püstihädas: küll nõelas Yakovlev vasaku, küll parema jalaga. Ehkki väravaolukordades ei mänginud ta kuigi suurt rolli, valutas Transi kaitsjate pea eelkõige just tema tegevuse tõttu.

Ilus hetk | Kirss sai lõpuks jala valgeks. Mullu Levadia esiründajaks olnud, ent talvel Poola esiliigasse siirdunud Robert Kirss tõmbas suvel taas endise koduklubi särgi selga. Hõlpu pole tal siiani aga olnud: põhiründaja saapad on olnud Felipe Felicio kanda, Kirss on sekkunud eelkõige vahetusest. Sama tegi ta ka täna, ent sai lõpuks ometi väravatepurgil kaane pealt: hooaja kaheksandas mängus sahistas 29-aastane ründaja esimest korda võrku.

Tsitaat | "Levadia lihtsalt oligi parem, meil ei olnud üldse momente – mitte midagi ei olnud. Ongi kõik. [...] Nad lõid kaks ja valdasid rahulikult palli. Mäng oli tehtud," ütles Transi kaitsja Aleksandr Kulinitš, kelle hinnangul oli mängu saatus juba 14. minutiks otsustatud.