Memo | Punane särk ja uustulnuk ei mahu Kuressaare võiduvalemisse (0)

Unitedi ja Kuressaare vahelises vastasseisus tugevamat tiimi ei selgunudki. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Esimest korda omavahel kohtunud Nõmme United ja Kuressaare lõpetasid tänavuse Premium liiga hooaja esimese ringi 1:1 viigiga. See tähendab, et saarlaste eriskummalisse seeriasse lisandus uus tahk.

Avapoolajal oli domineerivam pool türkiissinises mänginud Kuressaare, kes juba esimestest minutitest otsis aktiivselt juhtväravat. Tihtipeale ründasid saarlased mööda vasakut äärt, kus eelmisel kuul heas hoos olnud Karl Rudolf Õigus tekitas palju teravust.

Õiguse täpsest tsenderdusest sündis kohtumise esimene tabamus. 31. minutil toimetas ääremängija vasakust tiivast tsenderduse karistusalasse, kus Joonas Soomre lasi palli endast ja Samuel Merilaiust mööda, misjärel virutas Kuressaare ründaja kera esimese puutega tagumisse nurka - 0:1. Meisterlik sooritus tähistas Soomre jaoks selle hooaja kolmandat kolli, Õigusel oli see juba viies resultatiivne sööt.

Enne külaliste esimest õnnestumist enda tagala turvamisele keskendunud United ärkas seejärel üles ning hakkas rohkem vastaste värava suunas vaatama. Pika positsioonirünnaku tulemusena sai United nurgalöögi, mis karistusalasse jõudes tekitas suuri raskusi Pavel Dõmovi jaoks, kelle ebaõnnestunud klaarimise tagajärjel põrkas pall Kaur Kivila puuri ette, kus Alexander Kapitan Bergman pani Premium liiga karjääri jooksul esimest korda võrgu sahisema - 1:1. Vaheajale suunduti viigiseisul.

Unitedi viigivärav sündis nurgalöögist. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Teist kolmveerandtundi alustas United väga energiliselt ning mida minut edasi, seda rohkem tundus, et võõrustajate juhtvärav pole enam mägede taga. Kuressaare oli teisel poolajal enda hale vari, lubades vastasel mängu dikteerida.

Kuigi saarlastel olid siin-seal mõned võimalused, põhjustasid Unitedi tulekud külaliste kaitseliinile peavalu. Suuremat sorti tulekahju tekkis siis, kui palliga sai toimetada Murad Velijev, kelle üks löök vuhises posti kõrvalt mööda ning teine lendas Kivilaga üks-ühele minnes üle lati.

Alates 82. minutist tegutsesid sinisärgid platsil kümnekesi, sest Gleb Pevtsov sai teise kollase kaardi. Siiski ei õnnestunud Unitedil arvulist enamust ära kasutada, mistap said mõlemad tiimid ühe punkti võrra rikkamaks. Uustulnuk lõpetas esimese ringi Narva Transi taga viimasel kohal, Kuressaare tõusis Tartu Tammeka ette viiendaks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Patuoinas | Gleb Pevtsov. Veel kolm vooru tagasi vahetusest sekkudes Tammeka vastu üksinda mängu ära otsustanud Pevtsov tuli täna väljakule 79. minutil. Minut hiljem sai ta esimese kollase kaardi, kui Bergman lasi Marko Meeritsa söödu enda tagant veereda Aleksandr Altebergile, mille käigus muutus pall üha aeglasemaks ning Pevtsov arvas, et libistades jõuab ta selleni kiiremini. Läks aga nii, et palli asemel tabas Kuressaare ründaja vastase kaitsja jalga, mis ei jäänud peakohtunik Joonas Jaanovitsil nägemata.

Teine kollane kaart välkus 82. minutil, kui Dõmov lõi palli oma karistusalast eemale ning Pevtsov läks Bergmani vastu õhuvõitlusesse küünarnukk ees. Kas Bergmanilt järgnes näitemäng või mitte, see jäägu tema südametunnistusele, aga tõsiasi on see, et nii rumalalt ei tasu vastasega võitlusesse minna. Unitedi pink tegi palju lärmi, Jaanovitsilt tuli teise kollase järel punane ning kolm minutit kunstmurul viibinud Pevtsov pääses varakult duši alla.

Punase kaardi järel kohtumist jälgiv Pevtsov. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Üllatus | Kokka algkoosseisus. Eelmises voorus Pärnu Vapruse vastu pingilt saabudes esimesed Premium liiga minutid kirja saanud Kokka usaldati täna tipuründaja positsioonil algrivistusse. Põnevaks tegi selle asjaolu see, kuidas mängija rääkis pärast Vapruse-mängu Soccernet TV otse-eetris, kuidas ta praegusel hetkel on pigem teise poolaja lõpu mees.

Millegi erakordsega eelmisel hooajal III liigas pallinud Kokka silma ei paistnud, ent otseselt ta kellelegi alla ka ei jäänud. Kaitsefaasis käis ta tihtipeale enda karistusala juures abis, mis kahtlemata nõudis palju energiat. 54. minutil vahetati ta Mõhhailo Plohhotnjuki vastu välja, Kokka lahkus platsilt kodupubliku aplausi ja viisijuppide saatel.

Pahandus | Kaitseeksimused. Kuressaare kaitsja Sander Alex Liit kiitis mängujärgselt nii enda partnereid kui ka vastase kaitsjaid. Sellise 1:1 viigi puhul saab erinevat kiitust jagada küll, ent kohtumisse jagus ikkagi olukordi, mida tasuks tulevikus vältida.

Tooksin avapoolajast välja ühe situatsiooni, kus Kuressaarel mingil määral vedas, et neid selle eest ära ei karistatud.

Kõik algas 44. minutil, kui Õigus sai visatud audi järel palli Märten Pajunurmelt tagasi, misjärel otsustas ta äärevahetuse kasuks. Selgelt nõrgaks jäänud sööt põrkas enne Liiduni jõudmist ühe korra maha, mille jooksul jõudis keskjoonelt startinud Jevgeni Demidov saarlaste kaitsjani, Unitedi ründaja võttis palli omale ning algatas ohtliku rünnaku, mis lõppes Velijevi löögiga.

Numbrid | Seeria jätkubEelmisel hooajal tegutses Harju Laagri näol punasärkides uustulnuk, keda Kuressaarel ei õnnestunud murda. Nelja mänguga tehti neli 1:1 viiki. Nüüd on liigas järjekordne punastes särkides mängiv uustulnuk United, kelle vastu lõppes esimene omavaheline vastasseis 1:1 viigiga. Enam pole see juhus, et punastes särkides uustulnuk ei mahu Kuressaare võiduvalemisse.

Punane särk ja uustulnuk? Siis Kure võiduvalemisse ei sobi. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tsitaat | "Trennis öeldakse, et mul on vasak jalg vaid seismiseks, aga nagu näha, siis saab sellega värava ka lüüa," naeris debüütvärava löönud Bergman Soccernet TV otse-eetris.