Memo | Levadiale jäi 20 nurgalöögist väheks, et Tartus väravani jõuda (galerii!) (0)

Tammeka röövis teist korda järjest Levadialt punkti. Foto: Imre Pühvel

Liider Tallinna Levadia teenis Premium liiga 21. voorus võõrsil Tartu Tammeka vastu 20 nurgalööki, aga ei skoorinud kordagi ja piirdus 0:0 viigiga.

Omavahelistes mängudes tabeli eelviimasel real paikneva Tammeka vastu leppis Levadia viigiga teist korda järjest.

Kohtumise esimesed kuus minutit möödusid peamiselt sumbuurse keskväljavõitluse tähe all. Seejärel pani Levadia umbes 15 minutiks Tammeka suure surve alla, aga hiljem surve vaibus ja tartlased said kenasti mängu sisse.

Korneritest pääsesid Levadia mehed küll korduvalt löögile, kuid need löögid jäid kas ebatäpseteks või pehmeteks. Avapoolaja parim moment avanes Til Mavreticil, kes sai Aleksandr Zakarljuka madala tsenderduse ja Reio Laabuse lühikeseks jäänud klaarimise järel 15 meetrilt jalaga tulistada, aga tulistas üle. Teiselpool väljakut sooritas Artur Uljanov ohtlikult distantsilt hea karistuslöögi, mille Karl Andre Vallner tõrjus ühe käega posti äärest.

Teisel poolajal lükkas Levadia käigu juurde ning survestas kohati väga kõvasti, mitmed tsenderdused külvasid Tammeka kastis segadust, aga rünnakud vilja ikkagi ei kandnud ja supermomente jäi kokkuvõttes väheks. Levadial puudus täna ka Premium liiga parim väravakütt Ernest Agyiri, keda segas väike seljavigastus ja keda seostatakse Taani kõrgliigaklubisse Randers siirdumisega.

Tammekal endal tekkis hea võimalus 74. minutil, kui Artur Uljanovi karistuslöögi suunas Kevin Mätas rinnaga edasi Giacomo Uggerile, kes kõmmutas 15 meetrilt otse õhust napilt üle värava.

Tammeka tegi lõpu oma neljamängulisele kaotustejadale. Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Kolmikvahetusega vaheaeg. Levadia peatreener Curro Torres andis mõista, mida ta esimesest poolajast arvas, kui tegi juba enne teise poolaja algust korraga kolm vahetust: platsilt lahkusid Bourama Fomba, Aleksandr Zakarljuka ja oma hooaja esimese Premium liiga mängu teinud Robert Kirss; sisse vahetati Mollo Bessala, Murad Velijev ja Joao Pedro.

Teisel poolajal muutuski Levadia mäng märgatavalt intensiivsemaks, kuigi lõppkokkuvõttes see tulemust ei andnud.

Üllatus | Aland vajas kahel tsenderdusel lati abi. Levadia tsenderdustest läks pall Tammeka põiklati pihta nii esimesel kui ka teisel poolajal. Esimesel puhul maandus Ioan Yakovlevi kõrge kaarega pehme tsenderdus lati peale, põhjustades tartlaste puurivahile Richard Alandile ootamatut ärevust. Teisel poolajal lükkas Aland suure pingutusega Joao Pedro nurgalöögi kätega latti.

Kevin Anderson. Foto: Imre Pühvel

Staar | Kevin Anderson. Keskkaitsja Anderson oli Tammeka edukas kaitsetöös kõige silmapaistvam mängija. Ta klaaris ridamisi tsenderdusi nii jalaga kui ka peaga ning säras hea libistamisega, kui sai osavalt Ioan Yakovlevilt palli puhtalt kätte.

Ilus hetk | Seinasööt teise poolaja hakul. 46. minutil tegi Mätas Uggeriga hea seinasöödu, mille tulemusena pääses ta Levadia karistusalas löögile. Tõsi, lööginurk jäi teravaks ja Mätas lõi väravast mööda, aga tegu oli kauni õnnestunud kombinatsiooniga Premium liiga liidermeeskonna vastu.

Tsitaat | "See õnnetu euroteekond on jätnud kindlasti oma jälje. Eks ta on mentaalselt raske, lootused olid suured." Levadia väravavahtide treener Ain Tammus viitas ETV2 otseülekandes sellele, et vähem kui kolm ööpäeva oli möödunud Levadia valusast eurosarjakaotusest slovakkide Žilina vastu.