Memo | Klavan naasis Premium liigasse väravasööduga, aga Kalevit esimese koduvõiduni ei aidanud (lisatud galerii!) (3)

Ragnar Klavan õhuvõitluses Kevin Kauberiga. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Tallinna Kalev soovis klubi presidendi Ragnar Klavani kauaoodatud debüütmängus hooaja esimest koduvõitu Premium liigas, aga jäi sellest napilt ilma. Teise poolaja alguses asuti matši Pärnu Vapruse vastu juhtima, kuid pärnakad jõudsid kümmekond minutit enne lõpuvilet viigiväravani. Lõppseis 1:1.

Esimene poolaeg kuulus Kalevile, kes oli palliga aktiivsem meeskond ja tegi rohkem pealelööke, sundides Vapruse väravasuul olnud Ott Nõmme korduvalt tõrjetööle. Vaprus oli veidi uimane, kuid kaitses hästi ja panustas kontrarünnakutele.

Tõsi, ülemäära ohtlikud Kalevi löögid ei olnud, sest peamiselt prooviti Nõmme kaugelt üllatada. Kõige lähemale jõudsid väravale Sander Sinilaid ja Arseni Kovaltšuk, aga kumbki ei suutnud Nõmme üle mängida. Lõpuks tehti avapoolajal kaheksa pealelööki Vapruse ühe vastu.

Teisel poolajal oli Vaprus palju paremini mängus sees, aga Kalev sai kiire juhtvärava, kui Klavan andis 48. minutil suurepärase diagonaalpalli paremale äärele, kus Taavi Jürisoo mängis ennast Kevin Aloest mööda ja lõi palli esiposti juurde lati alla - 1:0 Kalevile!

Kalevi juhtvärav ei löönud Vaprust rivist välja. Hoopis vastupidi, sest Vaprus hakkas julgemalt palliga mängima ja võimalusi tekitama. Lõpuks jõuti sihile 80. minutil, kui Klavan klaaris palli Raimond Eino tsenderdusest täpselt Kevin Kauberile, kelle löök lendas pärnakate jaoks õnnelikult Sander Kapperi jalast väravasse - 1:1 viik!

83. minutil andis Vapruse kapten Magnus Villota pika söödu Ronaldo Tiismaale, kellel läksid jalad Kalevi karistusalas Klavaniga sõlme. Kuigi peaaegu kõik Vapruse mängijad ja personal nõudsid penaltit, siis peakohtunik Martti Pukk seda nende kasuks ei määranud. VAR vaatas olukorra mõistagi üle ja leidis, et pole vaja peakohtunikku ekraani juurde kutsuda.

Järelejäänud minutid kulgesid väga võitluslikult, aga väga häid võimalusi ei avanenud. Vaprus jätkab tabelis kolmandal ja Kalev vaid punkti kaugusel neljandal kohal. Soccernet.ee tähelepanekud:

Kalev ja Vaprus tegid võitlusliku viigi. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Pöördehetk | Purje raisatud superšanss. Kalevil oli 72. minutil ideaalilähedane võimalus matši 2:0 juhtima asuda. Foday Trawally röövis keskväljal Einolt palli ja mängis Ats Purje Nõmmega silmitsi, kuid kogenud ründaja jättis üks-üks olukorra realiseerimata, lüües palli umbes kuus meetrit väravast mööda. Kui sellest olukorrast oleks löödud 2:0, siis olnuks Vaprusel väga keeruline viigini jõuda.

Üllatus | Kalev on endiselt koduvõiduta. Kalev liigub Premium liigas klubi ajaloo parima hooaja kursil, sest praegu on 21 mänguga kirjas 29 punkti ja ollakse tabelis kõrgel neljandal kohal, kaotades viimasel medalikohal asuvale Vaprusele ühe punktiga. Mõnevõrra ootamatult on kalevlased 29 punktist saanud kodus vaid viis ja ülejäänud 24 võõrsil.

Kodus ollakse endiselt võiduta - viis mängu on jäänud viiki ja viis kaotatud, Kalevi väravate vahe kodus on 5:15. Samal ajal võõrsil ollakse väga tulemuslikud - kaheksa mängu on võidetud ja viis kaotatud. Kalevi järgmine mäng toimub samuti kodus, kui 5. augustil minnakse vastamisi Tartu Tammekaga, aga selles mängus ei saa meeskonda aidata Ats Purje ja Vadim Mihhailov, kes korjasid endale mängukeelud.

Staar | Ragnar Klavan. Seitsmekordne Eesti aasta jalgpallur käis viimati Premium liigas väljakul mullu septembris, kui mängis Paide Linnameeskonna eest. Nädal aega tagasi registreeriti Kalevi president mängijana esindusmeeskonda ja kohe esimesel võimalusel kuulus Klavan ka algkoosseisu.

Kuigi sisse lipsasid ka mõned eksimused, sealhulgas 80. minutil ebaõnnestunud klaarimine, misjärel lõi Vaprus viigivärava, oli päeva kangelane Kadriorus ikkagi Klavan, kelle saatsid väljakule tema enda lapsed.

Ragnar Klavan koos lastega mängueelsel rivistusel. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nagu ütlevad klassikud, siis vorm on ajutine, aga klass igavene. Klavan pakkus pealtvaatajatele juba 10. minutil legendaarse Klavani pöörde (Klavan's turn) ja mõistagi tõestas, et suurepärane diagonaalpall on vasakus jalas endiselt olemas, millest sündis 48. minutil Kalevi juhtvärav.

Ilus hetk | Leinaseisak Toomas Hurda mälestuseks. Enne mängu mälestati 21. juulil meie hulgast lahkunud FC Flora kogukonnajuhti ja pikaaegset noortetreenerit Toomas Hurta. Mõlemad meeskonnad rivistusid keskringi kaarele, kus leidis aset leinaseisak. "Häid mehi ei unustata. Toomas Hurta kindlasti mitte," ütles mängu kommentaator Kristjan Jaak Kangur tabavalt. Toomas Hurta mälestatakse kõikidel Premiuml liiga 21. vooru mängudel.