Memo | Käpardlik Flora võeti Transi poolt varuosadeks lahti (galerii!) (0)

Narva Trans oli 4:1 skooriga parem Tallinna Florast. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga kaheksas meeskond Narva Trans lõhkas üllatuspommi, kui alistas tiitlikaitsja Tallinna Flora 4:1. Rohesärkide poolt totaalne häving, piirilinlastelt kaval ning kannatlik esitus.

Flora on Transi vastu olnud alati soosik, kuid tänane kohtumine näitas ilmekalt, et jalgpalli mängitakse väljakul, mitte paberil.

Trans asus kohtumist juhtima juba 6. minutil, kui Daniil Tarassenkov andis enda väljakupoolelt pika söödu Tristan Koskorile, kes jõudis pallini enne Evert Grünvaldit, ning piirilinlaste ründaja lükkas saatis nahkkera Flora väravavahi jalge vahelt võrku - 1:0 Transile.

Flora proovis üheväravalisest kaotusseisust üle olla ning otsida enda väravat, kuid äike siiski lõi ühte kohta kaks korda - Matvii Burenko pääses Deniss Poljakovi antud nurgalöögist nii hästi peaga koksama, et Flora väravajoonel olnud Sten Reinkort ei suutnud seda lööki kaitsta - 2:0 Transile.

2006. aastal sündinud Ukraina ründaja Burenko jaoks oli tegu debüütväravaga tema teises Premium liiga mängus. Esimene matš Eesti kõrgliigas leidis aset 8. juulil Pärnu Vapruse vastu, viis päeva hiljem tegi ta debüüdi eurosarjas, kui sekkus Koskori asemel vahetusest, ning eelmisel nädalal alustas ta Jerevani Pjuniku vastu algkoosseisus.

Äike lõi ka kolmandat korda ühte kohta, kui 34. minutil põrkas Aleksandr Nikolajevi tsenderdus Burenkost Tarassenkovile, kes söötis Poljakovile ning tema jalast lendas pall paremasse alla nurka kinni - 3:0 Transile ja avapoolaeg kuulus täielikult külalistele.

Riietusruumist tuli Flora välja kahe uue mehega - Marko Lipp võttis endale Markkus Seppiku positsiooni ning Daniil Kuraksin vahetas välja esimesel kolmveerandtunnil nähtamatuks jäänud Sten Reinkorti.

Flora pusis ja otsis Transi vastu enda esimest väravat, kuid piirilinlaste kaitseblokk oli nii madal ja tihe, et rohesärkide viimased otsused läksid pidevalt vett vedama.

Siiski jõudis Flora 69. minutil jaole, kui Kristo Hussari tsenderdusest pääses virutama Konstantin Vassiljev, kelle jalast vuhises pall vasakusse alla nurka, kuhu Aleksandr Kraizmer ei küündinud - 3:1 Transi edu. See tabamus äratas Flora mängijad üles ning õhus oli küsimus, kas siit algab kodumeeskonna tagasitulek?

Vastus on, et ei alanud. Juba minut hiljem põhjustas vahetusest sekkunud Lipp Poljakovi vastu penalti, mis kontrolliti VOR-ruumis veel üle, ent peakohtuniku otsust ei muudetud. Koskor realiseeris 11 meetri karistuslöögi - 4:1 Transile.

Kirsi asetas Flora tordile 73. minutil vahetusest platsile pääsenud Aleksandr Šapovalov, kes seitse minutit hiljem Irie jalale astumise tõttu punase kaardiga duši alla saadeti. Ka kümnemeheline Flora jäi Transi kaitsebloki muukimisega hätta. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | AvapoolaegTrans suutis täna jõuvahekorrad esimese kolmveerandtunniga paika panna. Ei juhtu väga tihti, kui autsaider suudab nii kiiresti suuremal meeskonnal luu kurku lüüa, aga vot täna juhtus. Platsil oli vaid üks meeskond - Narva Trans, kes tegutses näljaselt ühise kollektiivina ühise eesmärgi nimel, mis tõi ka tulu.

Üllatus | Flora suur häving. See on fakt, et Flora mängiti täna Transi poolt üle. Rohesärkidel on käsil mõõnaperiood, kui eurosarjas alistuti Poola meistrile koondskooriga 0:4 ja nüüd lasti Transil lüüa sama palju väravaid enda võrku.

Samas ei saa kiita ka Transi olukorda, sest nemad jäid Armeenia meistrile alla 0:5 ja piirilinlastel oli kaks päeva vähem aega, et Flora-mänguks ette valmistuda. Raskest olukorrast tuldi auga välja.

Tänavu on A. Le Coq Arena kuulunud Transile, kui karikafinaalis võideti Florat 2:1, siis täna 4:1. Viimati oli Trans liigamängus Flora vastu võidukas 8. augustil 2015, kui piirilinlased sepistasid 3:2 triumfi. Läks aega kaheksa aastat, et Florat liigas võita, aga asja sai!

Staar | Tristan Koskor. Koskori hooaeg pole tänavu olnud kergemate killast, kuid ikka ja jälle suudab ta mingis mängus särada, sel korral Flora vastu. Endisele koduklubile kaks väravat (ja kübaratrikk polnud kaugel) lüüa on asi, mis väärib tunnustust. Kindlasti esines Koskor täna paremini kui Flora esiründaja Reinkort, kes pärast mannetut avapoolaega välja vahetati.

Narva Trans on tänavu löönud 17 väravat, millest 10 on kirjutatud Koskori nimele - ligikaudu 59 protsenti piirilinlaste tabamustest.

Ilus hetk | Vikerkaar A. Le Coq Arena kohal. Kohtumise 28. minutil oli näha vikerkaart A. Le Coq Arena kohal, mis meenutas Wembley staadioni triumfikaart. Võimalik, et see vikerkaar sümboliseeris hoopis meie seast lahkunud Flora kogukonnajuhti Toomas Hurta, kes ilmutas end rahvusstaadioni kohal.

Tsitaat | "Need on meeskonnale ja treeneritele rasked hetked. Varasematel aastatel pole meil selliseid perioode olnud. Tuleb ausalt öelda, et meeskonnal pole kõige lihtsamad paar kuud olnud, asjad ei suju kõige paremini - tänavu viigistame või jätame väravad löömata mängudes, mis oleme eelmistel aastatel ära otsustanud." Nii kostis mängujärgselt Flora peatreener Jürgen Henn, kes tunnistas, et meeskonnal on käsil keeruline aeg.

23. juulil kell 20.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - JK Narva Trans 1:4 (0:3)
69. Konstantin Vassiljev - 6., 73. pen. Tristan Koskor, 19. Matvii Burenko, 34. Deniss Poljakov

Väravasöödud: 69. Kristo Hussar - 6., 34. Daniil Tarassenkov, 19., 73. Deniss Poljakov
Eemaldamine: 80. Aleksandr Šapovalov
Hoiatused: 55. Bi Sehi Elysee Irie, 59. Mark Maksimkin
Mänguolud: +17, pilves vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras