Mäng läbi: FIFA ja videomängude tootja Electronic Arts lõpetavad pikaaegse koostöö (0)

Foto: Scanpix / Tolga Akmen / EPA

Tuntud videomängude tootja Electronic Arts (EA) teatas, et lõpetab peaaegu kolm aastakümmet kestnud koostöösuhte rahvusvahelise jalgpalliliiduga (FIFA). 

EA tegi FIFA-le eksklusiivse pakkumise kaheksaks aastaks, mis hõlmas kõiki "FIFA" mängu- ja e-spordiõigusi, kuid FIFA ei soovinud ennast nii pikalt ainult ühe teenusepakkujaga siduda. FIFA jalgpallimängude müügiga on teenitud miljardeid dollareid, vahendab Reuters.

Mängusõpradel muretsemiseks pole põhjust, sest EA kavatseb 2023. aastal alustada uue projektiga, mis kannab nime "EA Sports FC" ja millel on üle 300 litsentsipartneri, sealhulgas Premier League, Bundesliga, La Liga ja UEFA. Väidetavalt on EA-l tulevasteks mängudeks litsentsilepingud 19 000 sportlase, 700 meeskonna, 100 staadioni ja rohkem kui 30 liigaga.

EA asepresident David Jackson selgitas BBC-le, et nende arvates on aeg liikuda teises suunas, et luua "tulevikubränd". "Litsentsilepingutes, mis FIFA-ga kümme aastat tagasi kokku leppisime, olid mõned piirangud, mis ei võimaldanud meil mängijatele uusi kogemusi ja võimalusi luua."

REKLAAM

"FIFA" jalgpallimängud on suuresti olnud edukad just litsentsilepingute tõttu. "FIFA" mängijad on aastaid saanud mängida Premier League'i meeskondadega, samas kui konkureerivad mängud, näiteks "Pro Evolution Soccer" pakkusid väljamõeldud meeskondade nimesid. "FIFA-s" on meeskonnaks Liverpool ja "Pro Evolution Socceris" Merseyside Red.

FIFA andis pressiteate vahendusel teada, et toob turule uued jalgpallivideomängud, mille töötavad välja kolmandate osapoolte stuudiod ja väljastajad. Rahvusvaheline alaliit panustab originaalnimele. "Ma saan kinnitada, et ainus päris videomäng on see, millel on FIFA nimi. See on parim, mis on mängijatele ja fännidele saadaval," sõnas FIFA president Gianni Infantino.

"FIFA 23" on koostöö viimane projekt ja ilmub eeloleval sügisel. "EA Sports FC" jõuab lettidele 2023. aasta lõpus. EA lubab, et muutused on minimaalsed. "Muutused on alati murettekitavad, aga mis puutub asjadesse, millest mängijad ilma jäävad, siis nad märkavad ainult kahte: nime ja iga nelja aasta järel MM-i sisu. Peale selle muutub mäng minimaalselt," ütles Jackson.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK