Lyoni naiskond pääses 11. korda Meistrite liiga finaali (0)

Lyon avas poolfinaali kordusmängus skoori kiirelt. Foto: Scanpix / Christophe Petit Tesson / EPA

Naiste Meistrite liigas rekordilised kaheksa tiitlit võitnud Lyon pääses 11. korda finaali, alistades poolfinaalis teise Prantsusmaa võistkonna PSG kahe mängu kokkuvõttes 5:3.

Koduse avakohtumise 0:2 kaotusseisust 3:2 võitnud Lyon läks tänast kordusmatši võõrsil juhtima juba kolmandal minutil, kui nurgalöök mängiti lühidalt lahti ja Selma Bacha lõi kaugelt palli lähimasse alanurka.

Esimese poolaja lõpus PSG viigistas. Tabitha Chawinga sai Marie-Antoinette Katotolt söödu, sisenes palliga karistusalasse ja lõi selle kaitsja Vanessa Gillesi jalge vahelt tagumisse alanurka.

Lyon valdas vähem palli, kuid sooritas rohkem pealelööke. Otustav tabamus sündis 81. minutil, kui ilusti kombineerisid Vicki Becho, Amel Majri ja rünnaku edukalt lõpetanud Melchie Dumornay.

25. mail Bilbaos toimuvas finaalis on Lyoni vastaseks tiitlikaitsja Barcelona. Lyon ja Barcelona on naiste Meistrite liiga finaalis kohtunud ka kaks korda varem (2019, 2022), mõlemal korral võidutses Prantsusmaa klubi (skooridega 4:1, 3:1).

PSG - Lyon  1:2 (1:1) - kahe mängu kokkuvõttes 3:5