Luup peale | Punane kaart ja puurivahi eksimus ei lubanud Kaljul edasipääsu lähedale jõuda (galeriid mängust ja emotsioonidest!) (0)

Foto: Liisi Troska

Nõmme Kalju kaotas Euroopa liiga kolmanda eelringi koduses kordusmängus Luksemburgi klubile Dudelange 0:1 (kahe mängu kokkuvõttes 1:4).

Tähelepanekuid mängust:

1. Kalju mängis väga sirgjooneliselt

Kohati oli Kalju sunnitud langema oma karistusalasse ja kannatama, kuid nõmmekad suutsid ka rünnata ja tegid seda väga sirgjooneliselt. Nii Pavel Londak kui ka kaitsjad andsid pikki palle Peeter Kleinile ja Vladislav Homutovile, kes jätkasid peaga äärelt tõusva Sander Puri suunas.

REKLAAM

Äärekaitsjad Aleksandr Kulinitš ja Andri Markovitš viskasid audid pikalt karistusalasse, kõik vastaste väljakupoolel teenitud trahvilöögid riputati samuti otsejoones kasti. Ka lahtisest mängust otsiti kiirelt tsenderdusi.

Teisel korrusel oli Kalju tugevam ja jõudis tänu sellele mitu korda pealöögini, kuid Vladimir Avilov ja Puri saatsid palli üle värava ja Maximiliano Ugge puurivahile sülle.

2. Homutovi punane rikkus Kalju võimalused ära

Üllatuslikult Reginaldi asemel algkoosseisu pääsenud Homutov tegi keskväljal kaks ebavajalikku kaardiväärilist viga ning seetõttu pidi ta juba 34. minutil platsilt punasega lahkuma. See oli ukrainlase esimene mäng Kalju põhikoosseisus.

Kui Kalju seis enne punast kaarti oli keeruline, sest vaja oli kahte väravat, siis pärast eemaldamist sisuliselt lootusetu.

Vähemusse jäänud Kalju jätkas siiski 1202 pealtvaataja ees isukat mängu ja tekitas mitmeid poolvõimalusi, aga lõpupoole andsid kümnekesi rügatud minutid väsimuse näol tunda. Dudelange'il hakkas lõpus tekkima rünnakutel palju ruumi ja ülekaalu, kuid külalised ei suutnud momente realiseerida.

3. Londaku jämedast eksimusest kaotati ka kordusmäng

Kohtumise ainsale väravale 56. minutil andis Londak põhimõtteliselt resultatiivse söödu. Ta üritas palli mängu pannes sööta Reginaldile, kuid Reginald oli kaugel ega olnud valmis palli vastu võtma. Danel Sinani lõikas tänulikult mänguvahendi vahelt, sisenes karistusalasse ja lõi alla nurka.

Siis vajanuks Kalju juba kolme väravat, et vähemuses lisaaega mängida. Edasipääsule lähedale seega nõmmekad täna kordagi ei jõudnud.

Eesti klubide eurohooaeg on nüüd lõppenud. Kokkuvõttes täitis Kalju vähemalt miinimumprogrammi ära, kuna suutis Euroopas ühe vastase alistada.

Kalju vastu kaks korda täpselt sama algkoosseisuga mänginud Dudelange peab Euroopa liiga alagrupiturniirile pääsemiseks veel ühe vastase alistama. Vastaseks tuleb kas Gruusia (Saburtalo) või Armeenia (Ararat-Armenia) klubi.

Mitteametlik protokoll:

13. augustil kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Nõmme Kalju - F91 Dudelange  0:1 (0:0) - kokkuvõttes 1:4
56. Danel Sinani

Hoiatused: 18. Deniss Tjapkin, 21., 34. Vladislav Homutov, 38. Sander Puri, 90. Vladimir Avilov - 23. Tom Schnell
Eemaldamine: 34. Vladislav Homutov
Mänguolud: +18, pilves ilm; muruväljak märg
Pealtvaatajaid: 1202
Peakohtunik: Sergei Lapotškin
Abikohtunikud: Anton Averjanov, Dmitri Žvakin
Neljas kohtunik: Vitali Meškov (kõik Venemaa)

Kalju: 96-Pavel Londak, 2-Aleksandr Kulinitš, 5-Maximiliano Ugge, 4-Vladimir Avilov, 26-Andri Markovitš, 27-Sander Puri (78. 20-Aleksandr Volkov), 6-Deniss Tjapkin, 43-Kaspar Paur (55. 7-Reginald), 15-Igor Subbotin (65. 99-Max Mata), 21-Peeter Klein, 8-Vladislav Homutov.
Varus: 1-Vitali Teleš, 3-Mikk Reintam, 7-Reginald, 9-Nikolai Mašitšev, 19-Aleksandr Ivanjušin, 20-Aleksandr Volkov, 99-Max Mata.

Dudelange: 30-Tim Kips, 5-Tom Schnell, 8-Mario Pokar (78. 77-Sabir Bougrine), 9-Danel Sinani (88. Corenthyn Lavie), 10-Dominik Stolz, 15-Ricardo Delgado, 22-Antoine Bernier, 23-Ryan Klapp (78. 20-Mickael Garos), 24-Mehdi Kirch, 28-Charles Morren, 34-Mohamed Bouchouari.
Varus: 31-Ilias Moutha-Sebtaoui, 4-Kobe Cools, 13-Omar Natami, 16-Thibaut Lesquoy, 20-Mickael Garos, 26-Corenthyn Lavie, 77-Sabir Bougrine.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK