Luup peale | Pärnu Vaprus Euroopasse? Sellel küsimusel pole naljaga enam midagi pistmist (galerii!) (0)

Vapruse väravavaht Ott Nõmm koos tiimikaaslastega võidu üle rõõmustamas. Foto: Svetlana Tšižova

Pärnu Vapruse muinasjutuline hooaeg ei näita raugemise märke. 3:1 koduvõit FC Kuressaare üle viib nad Premium liiga viimasele mänguderingile kolmandalt tabelirealt, mis tähendaks hooaja lõppedes eurosarjapääsme lunastamist.

Mäng Kuressaarega algas võrdsete heitlusega, kus initsiatiiv käis käest-kätte ning väravavõimalusi jagus samuti mõlemale poolele. 3. minutil pidanuks Kevin Kauber kodumeeskonna ette viima, kuid suunas Kevin Aloelt tulnud terava söödu viielt meetrilt napilt postist mööda.

9. minutil pääses Sander Laht otsajoone juurest viiekastijoonelt löögile, aga Kuressaare ründaja ei leidnud samuti raame üles. Veel lähemale jõudis 22. minutil Karl Rudolf Õigus, kelle 30 meetrilt sooritatud pommlöök raksatas vastu Vapruse väravaposti.

Skooriluku murdis lõpuks ikkagi Vaprus, kui Martin Käos mängis 30. minutil Henri Väljaga seina, pääses niiviisi trahvikasti ning saatis palli terava nurga alt tagumise posti kõrvale - 1:0! Sealt edasi kuni vaheajani kontrollis sündmustekäiku kodumeeskond, rahustades targalt mängu, aga olles samas ka ise rünnakul ohtlikumaks pooleks.

Teisel poolajal lülitas külalismeeskond aga uue käigu sisse, teenis ridamisi standardolukordi ning surus pärnakad pikkadeks perioodideks kaitsesse. Skoori tegi aga jällegi kodumeeskond, kui Kevin Kauberi läbisööt viis Sander Kapperi väravavahiga silmitsi ning Vapruse paremäär lahendas olukorra kindla löögiga - 2:0!

Saarlaste surve muutus veelgi meeleheitlikumaks, kuid suurest hulgast nurgalöökidest ja löögiüritustest hoolimata ei suutnud kuidagi palli postide vahele suunata. 75. minutil jõuti siiski sihile, kui Mairo Miili pika audisisseviske järel jättis Vapruse kapteni Magnus Villota ebaõnnestunud puude palli Otto-Robert Lipule ette ning Kuressaare vahetusmees suskas palli värava eest võrku - 2:1!

Kõigest minut ja kaheksa sekundit hiljem sahises aga juba Kuressaare väravavõrk. Kaheväravalise vahe taastas Enrico Veensalu võimas sooloetendus, kui ta võttis Kapperi söödu karistusalakaare peal omaks, murdis Sander Alex Liidu ja Miili vahelt trahvikasti ja vajutas palli lati alla - 3:1! Sellega oli mängu saatus sisuliselt otsustatud. Kuressaare üritas küll lõpuni, kuid endist momentumit neil enam taastada ei õnnestunud. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Pärnu Vaprus Euroopasse?

Vapruse fännid laulsid Euroopast juba 19. märtsil, kui 2:1 võit Saaremaal nad kolme vooru järel viie punkti peale tõstis. Vaevalt keegi neid tol hetkel tõsiselt võttis, küllap isegi mitte nad ise. Ent kevadest sai suvi ja suvest sügis ning Vaprus ja teine suurüllataja Tallinna Kalev pole siiamaani ära vajunud.

Alates varakevadest on vutisõbrad Premium liiga tabelisse vaadates pidevalt küsinud: "Kui kaua veel?" Vaprus ja Kalev eurosarjakohtadel on ju niivõrd suur üllatuspomm, et isegi mitte kõige sinisilmsemad ennustajad ei oleks seda hooaja eel ette näha osanud. Tänaseks on see küsimus aga asendunud märksa tõsisema küsimusega: "Kas tõesti?"

Vaprus lõi Kuressaarele kolm väravat. Foto: Svetlana Tšižova

Tänasega jõudis ju Premium liiga hooaeg kolmveerandi peale ning Vaprus läheb viimasele ringile vastu kolmandalt kohalt ja Kalev neljandalt, jättes täisprofitiimid Paide Linnameeskonna ja Nõmme Kalju praeguse seisuga eurokohtadelt välja. Kolmanda koha omanik tagab hooaja lõppedes UEFA Konverentsiliiga pääsme ning neljas meeskond pääseb samasse sarja eeldusel, et kevadel ei tule karikavõitjaks keegi väljastpoolt tänavust esinelikut.

Kui nii edasi läheb, siis paari kuu pärast võivad Vapruse toetajad küsida hoopis: "Kas see oli unes või ilmsi?"

Ent unelemiseks on siiski veel väga vara, sest vahed on väikesed ja üheksa vooruga võib kõik tundmatuseni muutuda. Eurounistust pole minetanud veel ka Kuressaare ja Narva Trans, keda lahutab neljandast kohast neli punkti.

Vapruse jaoks ootab ülioluline matš ees järgmises voorus, kui külla sõidetakse Paidele. Senises kolmes omavahelises mängus on neil õnnestunud kaotust vältida, korra pandi paidekad isegi selili, kuid hooaja teises pooles on Paide Ivan Stojkovici käe all üha paremasse hoogu läinud.

2. Vaprus rõõmustas vähiravifondi

Vapruse resultatiivsuse üle ei rõõmustanud mitte ainult klubi toetajad tribüünidel ja arvutiekraanide ees, aga ka vähiravifond "Kingitud elu", kellele klubi toetaja Coolbet annetab kolme värava eest 600 eurot. Sellele lisandub kohtumise piletitulu. Selliseid üritusi korraldab Vaprus oma kodumängude raames igal suvel korra ning eelmise seitsme aasta jooksul koguti nendega heategevuseks ühtekokku 24 110 eurot.

3. Enneolematult põnev jalgpallisügis

Kuressaare tänavune hooaeg on käinud lainetena, üllatusvõidud on vaheldunud ilmetute kaotustega. Kohtumine Pärnus oli samuti kõikuv, sest kuigi mängu alustati korralikult, vajuti Vapruse juhtvärava järel ära, ning kuigi teisel poolajal suudeti uus käik sisse lülitada, jäädi vasturünnakutele haavatavaks.

Ometi ei saa saarlasi veel maha kanda, kui nad ainult stabiilsuse kuskilt üles leiaksid. Vapruse esitus oli ühtlasem, terviklikum ja enesekindlam ning see saigi otsustavaks, kuid üldise taseme poolest on tegu võrdsete meeskondadega.

Kuressaarest rohkem on kaotanud sel hooajal mänge ainult Harju JK Laagri ja Narva Trans, kuid vähemalt on nad suutnud vältida suuremat viigilainet ning on piisavalt palju mänge enda kasuks kallutanud, et kõigest hoolimata neljandast tabelireast vaid nelja punkti kaugusel püsida.

Kui ülejäänud kolmanda koha nõudlejate jaoks ei ole eurosarjaväljakud võõrad, siis Vapruse, Kalevi ja Kuressaare jaoks tähistab tänavune hooaeg ajaloolist võimalust. Saarlaste teise poolaja meeleheitlik surve kinnitas, et nemadki on valmis selle nimel endast sada ja üks protsenti välja pigistama. Ees ootab enneolematult põnev jalgpallisügis.

4.  Mängu parim - Sander Kapper

Sander Kapper mängus Kuressaare vastu. Foto: Svetlana Tšižova

Kogu Vapruse ründeliin pakatas enesekindlusest ja lõi teravusi, kuid enim tuleb esile tõsta just Kapperit, kelle väledad jalad tekitasid ohtu ka siis, kui meeskond sügaval kaitses kannatas. Hooaja neljas värav ja kuues väravasööt on teenitud.