Luup peale | Andrejev sai esimese punkti, aga võidupõud jätkub. Harju on leidnud toimiva koosseisu, mida tuleb Flora vastu lõhkuda (galerii!) (0)

Harju teenis Kalju vastu punktilisa. Foto: Jana Pipar

Premium liiga uustulnuk Harju Laagri teenis teist mängu järjest punkte. Kui eelmises voorus alistati 2:1 FCI Levadia, siis nüüd tehti 1:1 viik Nõmme Kaljuga.

Kalju haaras oodatult palliga mängu enda kätte, aga esimese võimaluseni jõuti alles 24. minutil, kui Kaspar Pauri löök lendas Usalifa Jose Indi puutest ja latipõrkest üle värava. Sellele järgnenud nurgalöök mängiti lühidalt lahti ja Olivier Rommensi tsenderduse suunas Yohan Mannone viielt meetrilt väravasse - 1:0 Kaljule!

Seejärel elavnes natuke ka Harju, kes asus Kaljut kõrgemalt pressima, aga avapoolajal ühtegi lööki raamidesse ei tehtud. Kalju nõelas 35. minutil paremalt äärelt, kui Djibril Dianessy pääses ohtlikult jooksu, kuid Ivans Baturins jooksis omakorda väravajoonelt välja ja noppis palli kerge vaevaga endale.

Harju teenis teise poolaja alguses nurgalöögi, mille järel Daniil Rudenko ja Karel Eerme kasutasid segaduse Kalju karistusalas ära. Rudenko raamidesse löök 53. minutil osutus hoopis õnnelikuks sööduks, kui Eerme võttis palli esimese puutega omaks ja lõi selle teisega võrku, Henrik Perk ei jõudnud isegi reageerida - 1:1 viik!

Kalju asus seejärel uuesti juhtväravat otsima. Sellele olid lähedal vahetusmehed Maksim Gussev ja Alex Matthias Tamm. Gussev keeras 67. minutil värava ees Daniil Mastšenko pealt maha ja läks pöördelt löögile, ent Baturins tõrjus. Kolmenädalase vigastuspausi lõpetanud Tamm sai kaks korda tsenderdusest löögile, aga nii tema pea- kui jalalöök lendas raamidest mööda.

Vahepeal nõelas ka Harju, kui Kaarel Usta löök 81. minutil vuhises Kalju värava eest läbi ja napilt posti kõrvalt mööda. Kalju parim võimalus avanes viiendal üleminutil, kui German Šleini ülepuusalöök lendas latipõrkest üle värava. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Andrejev avas punktiarve, aga võidupõud jätkub

Kalju läks mängule vastu neljamängulise kaotuste ja viiemängulise võiduta seeria pealt. Kui üks seeria sai viigiga läbi, siis teine jätkus. Kalju viimane võit pärineb 16. aprillist, kui võõrsil alistati Tartu Tammeka. Uus peatreener Nikita Andrejev on nüüd meeskonda juhendanud neljas kohtumises, millest kolm on kaotatud ja üks viigistatud. Ilmselge altminek.

Ilja Antonov suhtleb peakohtunikuga. Foto: Jana Pipar

Kuigi Harju vastu vallati suurema osa mänguajast palli, siis Baturins pandi väravasuul proovile vaid mõned korrad. Rünnakul asjad ei sujunud ja võimalusi loodi vähe. Samad probleemid on ka eelmistes mängudes olnud. Kalju kapten Ilja Antonov tunnistas mängujärgses intervjuus, et mängijatel on mentaalne probleem, aga avaldas lootust, et asjad lähevad paremaks.

2. Harju on leidnud toimiva (põhi)koosseisu

Harju sai eelmises voorus esimese võidu, kui kodus murti Levadia maha. Peatreener Victor Silva läks Kalju vastu täpselt samasuguse põhikoosseisuga nagu alistati Levadia. Kui asjad toimivad ja punktid tabelisse tulevad, siis milleks muuta? Kalju vastu mängiti kaitses asetusega 5-4-1 ja ründes 3-4-3.

Seejuures on mõlemast mängust eemale jäänud Premium liigas enam kui 100 kohtumist pidanud Roman Sobtšenko, pingilt on alustanud samuti üle saja 100 matši mänginud Andre Järva. Tuleb välja, et noored, kelle kõrval on mõned kogenumad mängijad (näiteks Aleksandr Ivanjušin, Ivans Baturins ja Reinhard Reimaa) tunnevad ennast kõrgliigas enesekindlalt. Ja enesekindlus on edu aluseks.

Järgmises mängus FC Floraga peab Silva kindlasti vähemalt ühe muudatuse põhikoosseisus tegema, sest keskkaitsja Daniil Mastšenko korjas endale hooaja neljanda kollase kaardi ja mängukeelu.

3. 112 koondisemängu Sportland Arena säästusektoris

Teise poolaja keskpaigas püüti otseülekandes kinni praegune FC Kuressaare abitreener Igor Morozov ja endine FCI Levadia spordidirektor Tarmo Kink, kes jälgisid kohtumist Sportland Arena aia tagant. Näod olid kahe peale kokku 112 korda Eesti A-koondist esindanud meestel mõtlikud. Arusaadav, sest ei olnud maailma kõige põnevam ja kvaliteetsem mäng.

4. Mängu parim - Reinhard Reimaa

Harju sai väärtusliku punkti meeskondliku esitusega, aga kui kedagi eraldi esile tõsta, siis Reimaa mootor ei näidanud isegi viimastel minutitel väsimuse märke. Kalju proovis korduvalt äärtelt läbi murda, aga Reimaa hea kaitsetöö nurjas mitmed üritused. Lisaks jagus Reimaad ka ettepoole pallide pärast võitlema.