LOE JÄRELE: Villarreal näitas sisu, aga Liverpool pani kõrgema klassi maksma ja jõudis finaali (0)

Fabinho värav algatas Liverpooli tagasituleku. Foto: Scanpix / AFP / Paul Ellis

Meistrite liiga esimene finalist on Liverpool, kes pidi poolfinaali kordusmängus elama Villarreali vastu üle ehmatuse, kuid võitis tugeva teise poolaja toel 3:2 ja kokkuvõttes 5:2.

Avakohtumise 0:2 kaotanud Villarreal haaras kiirelt ohjad ja juba kolmandal minutil viis Boulaye Dia kodumeeskonna Etienne Capoue söödust juhtima. Liverpool ei suutnud esimese 45 minutiga teha ainsatki raamidesse läinud lööki ning poolaja lõpus karistasid Capoue ja pealöögi sihile suunanud Francis Coquelin neid teistki korda.

Jürgen Klopp saatis aga teiseks poolajaks Diogo Jota asemel väljakule Luis Diaze ja kolumblase tekitatud teravus pööras mängu kiirelt pea peale. 62. minutil tõstis Geronimo Rulli jalge vahelt võrku lipsanud Fabinho löök kahe mängu kokkuvõttes taas peale Liverpooli, viis minutit hiljem lisas Diaz peaga teisegi värav. Kui Sadio Mane veerand tundi enne lõppu Rulli ja kaitsjad üle mängis ning palli tühja võrku saatis, oligi kõik selge.

Liverpool pääses 5:2 koondedu toel klubi ajaloo kümnendasse Meistrite liiga finaali, kusjuures viimase viie aasta jooksul jõutakse sinna juba kolmandat korda. 2018. aastal kaotati finaalis Real Madridile, kuid aasta hiljem võideti Tottenhami. Nüüd avaneb Liverpoolil võimalus püüda klubi ajaloo seitsmendat Euroopa suurima klubisarja võitu, mis tõstaks nad mööda Müncheni Bayernist ja samale pulgale Milaniga ning jätaks maha vaid 13 tiitliga kindlalt esikohta hoidvast Realist.

Teine finalist selgub kolmapäeva õhtul, kui Hispaanias kohtuvad Real Madrid ja Manchester City. Avamängu võitis City kodus 4:3.

Villarreal - Liverpool 2:3 (2:0), kahe  mängu kokkuvõttes 2:5
3. Boulaye Dia, 41. Francis Coquelin - 62. Fabinho, 67. Luis Diaz, 74. Sadio Mane

Eemaldamine: 85. Etienne Capoue (Villarreal)