Loe järele: Milan pääses üle pika aja kaheksa parima sekka, mannetu PSG ei saanud Bayerniga hakkama (0)

Stefano Pioli ei saanud vihmases Londonis võitu, kuid edasipääsu võis tähistada sellegipoolest. Foto: Scanpix / Alastair Grant / AP Photo

UEFA Meistrite Liigas selgus kaks veerandfinalisti, kui Münchenis sai Bayern jagu prantslaste viimasest ellujääjast PSG-st ning Londonis suutis AC Milan hoida oma seljataguse puhtana ehk edasi pääseti Tottenhami arvelt.

Mäng, mis nägi ka väravaid, algas tagasihoidlikult, ent aja möödudes hakkas nii Bayernil kui ka PSG-l võimalusi tekkima. Tõrjetöid said teha nii Yann Sommer kui ka Gianluigi Donnarumma. Seejuures neist esimene kaotas 39. minutil seigeldes palli ning Vitinho sai ka palli tühja värava poole teele saata, ent kodufännide õnneks tõttas Matthijs de Ligt appi ning hoidis seljataguse puhtana.

Teisel poolajal oli Bayern juba kindlam. Esiteks lükkas Eric Maxim Choupo-Moting palli võrku, kuid kuna suluseisus olnud Thomas Müller segas Donnarummat, siis vilistati antud olukorras suluseis. Paar hetke hiljem kamerunlane enam aga ei eksinud ning viis omad juhtima. Võis eeldada, et tabamus äratab PSG üles, kuid suures plaanis oli olukord täielikult sakslaste kontrolli all. Normaalaja viimastel minutitel lõi vahetusmees Gnabry veel ühe tagasi ning sellega oligi PSG Meistrite liiga teekond teist aastat jutti lõppenud kaheksandikfinaaliga.

Teine kohtumine, mis hilines kümme minutit, oli samuti üsnagi rahulik. Mõlemad tiimid kompasid piire ning ei tahtnud liialt suuri riske võtta. Avapoolajal tekkis mõlemal poolvõimalusi, ent tabamusi ei tulnud. Milani poolelt sai Junior Messias heast kohast löögile, kuid mees tabas palli halvasti ning löögist midagi välja ei tulnud. Tottenhami võimaluse eest hoolitses Harry Kane, kelle pealelöök võttis rikošeti ning kiiper Mike Maignan pidi hea reaktsioonitõrjega nahkkera esipostist minema lükkama.

Duelli teine poolaeg möödus samuti võrdselt. Tottenham sai võib-olla pisut rohkem rünnata, ent Milan oli kogu aeg valmis kontrarünnakutega nõelama. Juhtuma hakkas lõpuminutitel, mil esiteks jäid võõrustajad Cristian Romero teise kollase tõttu vähemusse. Suurepärased võimalused tekkisid üleminutitel, mil ühel poolel säras Maignan tõrjega ning teisel poolel põrkas Divock Origi löök posti. Lõppkokkuvõttes said Milani fännid siiski rõõmustada, kuna 11 aasta järel pääseti taas Meistrite liiga veerandfinaali.

Müncheni Bayern - PSG 2:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Bayern 3:0
61. Eric Maxim Choupo-Moting, 89. Serge Gnabry

Tottenham - AC Milan 0:0, kahe mängu kokkuvõttes edasi Milan 0:1

Eemaldamine: 77. Cristian Romero (Tottenham)

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

Enne mängu:

Bayerni ja PSG avamäng Pariisis kulges võõrustajate jaoks vaevaliselt, sest rünnakult puudus Kylian Mbappe näol jõud, mistõttu sakslased lustisid. 53. minutil sai Bayern kätte ülimalt olulise värava, kui Alphonso Davies leidis tsenderdusega Kingsley Comani, kes koksas palli võrku. Sakslaste kahjuks noppis avakohtumise lõpus endale punase kaardi Benjamin Pavard, prantslaste kahjuks on Neymar hooaja lõpuni vigastatud.

Kui PSG peaks Bayernile alistuma, lõppeb prantslaste Meistrite liiga teekond teist aastat kaheksandikfinaalis. Mullu oli Pariisi klubi vastaseks Real Madrid, kes võitis kahe mängu kokkuvõttes 3:2.

Napp 1:0 edu on ka teises paaris, kui AC Milan alistas koduplatsil Tottenham Hotspuri. Tolles mängus jõudis Brahim Diaz juba 7. minutil jaole. Kaks väga võrdset vastast, kes nädalavahetusel suutsid koduliigas kaotada - Milan Fiorentinale 1:2, Tottenham Wolvesile 0:1.