LOE JÄRELE: Messi ja Alvarez kukutasid Horvaatia ülikindlalt ning sammusid MM-i finaali! (1)

Lionel Messi ja Julian Alvarez on hoos. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Katari MM-i esimeses poolfinaalis olid vastamisi Argentina ja Horvaatia, kellest esimene võttis tugeva avapoolaja toel 3:0 võidu ja marssis finaali.

Horvaatia alustas mängu veenvamalt, võttis pallivaldamise enda kanda ning otsis usinalt omi võimalusi. Palli tiksutamine tulemust ei toonud, küll aga saadi valusalt vastu näppe, kui kaitsjate vahele üksinda unustatud Julian Alvarez putku pistis ning Dominik Livakovic mehe valede võtetega maha võttis. See tähendas Argentinale penaltit, mille Lionel Messi kindlalt realiseeris. Loetud minutid hiljem tuli Alvarez taas ning viis omad juba 2:0 ette.

Teise poolaja alguses tegi Horvaatia mitu vahetust, kuid mängu naasta ei suutnud. Otsustava sõna ütlesid sekka veel Messi ja Alvarez, kes üheskoos argentiinlaste kolmanda värava välja mängisid.

Argentinat ootab ees ajaloo kuues MM-i finaal, tiitleid on seni tulnud kaks. Viimati oldi finaalis 2014. aastal, kui alla jäädi Saksamaale. Pühapäevase finaali kaaslane selgub homme, kell 21.00 algavas matšis pistavad rinda Prantsusmaa ja Maroko.

Argentina - Horvaatia  3:0 (2:0)
34. pen. Lionel Messi, 39., 69. Julian Alvarez

Hoiatused: 68. Cristian Romero, 71. Nicolas Otamendi - 32. Dominik Livakovic, 32. Mateo Kovacic
Eemaldamine: 35. Mario Mandzukic (Horvaatia abitreener)
Peakohtunik: Daniele Orsato (Itaalia)

Argentina: E. Martinez, Tagliafico, Otamendi, Romero, Molina (86. Foyth), Paredes (62. Li. Martinez), De Paul (74. Palacios), Mac Allister (86. Correa), Fernandez, Messi, Alvarez (74. Dybala).
Varus: Armani, Rulli, Foyth, Li. Martinez, Pezzella, Almada, Palacios, Rodriguez, Di Maria, Correa, Dybala, La. Martinez.

Horvaatia: Livakovic, Sosa (46. Oršic), Gvardiol, Lovren, Juranovic, Brozovic (50. Petkovic), Modric (81. Majer), Kovacic, Pašalic (46. Vlašic), Perišic, Kramaric (72. Livaja).
Varus: Grbic, Ivušic, Stanišic, Barišic, Erlic, Majer, Vlašic, Livaja, Petkovic, Budimir, Oršic, Vida, Šutalo, Sucic, Jakic.