LOE JÄRELE: Haaland lõi Leipzigi väravavõrgu puruks, Onana ja värava raamid tassisid Interi edasi (Haalandilt viis väravat!) (1)

Erling Haaland kostitas Leipzigi avapoolajal kübaratrikiga, lõpuvileks oli tema arvel viis väravat. Foto: Scanpix / Molly Darlington / Reuters

Manchester City alistas Meistrite liiga 1/8-finaalis 7:0 Leipzigi, Erling Haaland lõi viis väravat. Porto ja Milano Inter mängisid 0:0 viiki - edasi pääses viimane.

Man City avas skoori 21. minutil. Keskkaitsja Ruben Dias lõi nurgalöögist tulnud palli peaga vastu Leipzigi äärekaitsja Benjamin Henrichsi kätt - penalti. Selle realiseeris Erling Haaland. Kolm minutit hiljem virutas City poolkaitsja Kevin De Bruyne latti, jätkuolukorras oli esimesena jaol taas Haaland. Avapoolaja teisel lisaminutil lendas Diase pealöök posti, Leipzigi Amadou Haidara proovis palli väravajoonelt klaarida, kuid tabas Haalandit - 3:0.

Ilkay Gündogan tegi 48. minutil seisuks 4:0, 54. minutil lisas Haaland viienda ning kolm minutit hiljem ka kuuenda. 90+2. minutil põrutas viimase naela Leipzigi kirstu Kevin De Bruyne, kui keerutas 20 meetri pealt paremasse ristnurka.

Haalandi viis tabamust on võrdne Meistrite liiga rekordiga - varem on ühes mängus viiel korral skoorinud vaid Lionel Messi (2012. aastal Leverkuesni Bayeri vastu) ja Luiz Adriano (2014. aastal Borisovi Batele).

Koduväljakul mänginud Porto jõudis lähedale avaväravale juba kolmandal minutil, mil Interi puurilukk Andre Onana suunas Matheus Uribe kauglöögi näppudega väravast mööda. Ülejäänud poolajal oli parem võistkond Inter.

Mida aeg edasi, seda enam hakkas suruma Porto. Inter suutis pikalt nende lööke ennetada, olukord muutus viimastel lisaminutitel. 90+5. minutil klaaris Mehdi Taremi pealelöögi väravajoonelt Denzel Dumfries. Hetk hiljem suunas Onana Taremi pealelöögi posti, jätkuolukorras liugles Marko Grujici pealöök latti. Südamevalu murdis Porto mehed maha ning pani nende katused sõitma, 90+7. minutil sai Pepe oma teise kollase ja ühtlasi ka punase.

Inter mängis Meistrite liiga veerandfinaalis viimati hooajal 2010-11. Veerandfinaalide loos toimub reedel, 17. märtsil.

Manchester City - RB Leipzig  7:0 (3:0)
21. pen., 24., 45+2., 54., 57. Erling Haaland, 48. Ilkay Gündogan, 90+2. Kevin De Bruyne

FC Porto - Milano Inter  0:0

Eemaldamine: 90+7. Pepe (Porto)