Loe järele: Chelsea pööras seisu kodus enda kasuks, Benfical ei tekkinud mingeid probleeme (0)

Chelsea esimese värava autor Raheem Sterling koos Enzo Fernandeze ja Ben Chilwelliga rõõmustamas. Foto: Scanpix / Hannah Mckay / REUTERS

Meistrite liigas pääsesid esimestena veerandfinaali Londoni Chelsea ja Lissaboni Benfica, kes alistasid vastavalt Dortmundi Borussia ja Club Brugge.

Chelsea oli Dortmundile võõrsil 0:1 kaotanud. Kordusmatšis valdas Saksamaa klubi küll rohkem palli, aga Inglismaa sats tekitas teravamaid olukordi ning skooris nii esimese poolaja lõpus kui ka teise poolaja alguses. Tasuks Chelseale 2:0 võit (kahe mängu kokkuvõttes 2:1).

43. minutil andis Ben Chilwell vasakult äärelt madala tsenderduse. Raheem Sterling lõi esimese hooga pallist mööda, aga suutis siis Marco Reusist läbi murda ja kõmmutas palli lati alla.

Teine tabamus sündis 53. minutil penaltist, mille tekitas Marius Wolfi käe pihta läinud Chilwelli tsenderdus. Avapoolajal lahtisest mängust posti löönud Kai Havertz lõi ka VAR-i abil määratud penalti esmalt posti, aga talle anti uus võimalus, kuna Salih Özcan oli enne olukorra klaarimist lubatust varem karistusalasse sisse jooksnud. Teisel katsel Havertz 11 meetrilt et eksinud, vaid saatis palli madalalt sama posti kõrvale võrku.

Benfica edasipääsus kahtlust ei tekkinud. Avamängu 2:0 võitnud portugallased läksid korduskohtumist lausa 5:0 juhtima, enne kui Club Brugge jõudis auväravani. Kahe mängu kokkuvõttes oli Benfica parem numbritega 7:1. Kordusmatši resultatiivseim oli kahe väravaga Goncalo Ramos.

Londoni Chelsea - Dortmundi Borussia  2:0 (1:0) - kahe mängu kokkuvõttes 2:1