Lindelöf terrorirünnaku tõttu pooleli jäetud mängust: pole mõtet edasi mängida (0)

Rootsi koondise kaitsja Victor Lindelöf. Foto: Scanpix / AP Photo / Geert Vanden Wijngaert

Rootsi koondise peatreener Janne Andersson rääkis, et tema ja mängijad said eile õhtul Brüsselis toimunud terrorirünnakust ja kahe Rootsi fänni surmast teada pärast esimest poolaega.

"Sain info siis, kui vaheajale läksin. Tundsin kohe, et see on täiesti ebareaalne. Mis maailmas me elame?" vahendab Anderssoni sõnu BBC. "Tulime riietusruumi ja kui hakkasime rääkima, siis nõustusime täielikult, et me ei taha edasi mängida austusest ohvrite ja nende perede vastu."

Esimene poolaeg lõppes 1:1 viigiseisul. Teine poolaeg ei alanudki ja UEFA teatas, et kohtumine on julgeolekupõhjustel pooleli jäetud. Kas ja millal mäng lõpuni mängitakse, ei ole veel selge, kuid näiteks Rootsi koondise kaitsja Victor Lindelöfi sõnul pole mängu jätkumisel mõtet.

F-alagrupist on edasipääsu EM-finaalturniirile kindlustanud 16 punkti kogunud Belgia ja Austria. Rootsil on kolmandana kuus punkti ja matemaatilised võimalused kahe parema hulka jõudmiseks kadunud. "Belgia on juba EM-ile kvalifitseerunud ja meil pole enam võimalust sinna jõuda, nii et ma ei näe põhjust, miks peaks mänguga jätkama," kommenteeris Lindelöf.

Belgia meedia teatel suri terrorirünnaku toime pannud Tuneesia päritolu 45-aastane Abdesalem Lassoued täna hommikul tulevahetuses kohaliku politseiga saadud vigastustesse.