Leverkusen vajas 36 pealelööki, aga töö tegemata ei jäänud (0)

Hiilgava mängu teinud Oliver Baumann pidi lõpuks ikkagi kaks palli võrgust välja korjama. Foto: Scanpix / INA FASSBENDER / AFP

Hoffenheim jõudis lähedale Leverkuseni Bayeri uskumatu seeria lõpetamisele, kuid Xabi Alonso hoolealused tõestasid taaskord enda võitmatust, muutes kaotusseisu lõpuminutitel 2:1 võidunumbriteks.

Leverkusen domineeris koduväljakul algusest peale, kuid avapoolajal jäi nende ründemäng veidi ümmarguseks, samas kui Maximilian Beier nõelas pooltunni järel teravalt vastu ja viis külalised juhtima.

Teisel poolajal kasvas Leverkuseni surve üha tugevamaks ja lõpuks vallandus Hoffenheimi väravale tõeline turmtuli, kuid Oliver Baumanni tõrjed ja ka väravalatt hoidis seisu pikalt muutumatuna.

Murrang saabus alles 88. minutil, kui Robert Andrich surus võrku Leverkuseni 34. pealelöögi ning kolm minutit hiljem skooris Patrick Schick 36. pealelöögist. Neist üritustest 12 lendasid postide vahele, Baumanni kümnest tõrjest Hoffenheimi jaoks lõpuks ikkagi ei piisanud.

Leverkusen käristas tabeli tipus edu Müncheni Bayerni ees 13-punktiliseks. Bayern võõrustab täna kell 19.30 klassikalises vastasseisus Dortmundi Borussiat, kuid isegi võidu korral omavad nad vaid teoreetilisi võimalusi tiitlikaitsmiseks, sest Bundesliga hooaja lõpuni jääb pärast seda nädalavahetust kõigest seitse vooru.

Mönchengladbach - Freiburg  0:3 (0:1)