Leedu tegi vähemuses mänginud Bulgaaria selja prügiseks ja avas võiduarve (0)

Leedu avas EM-valiksarjas punktiarve. Foto: Scanpix / Vassil Donev / EPA

Leedu koondis avas EM-valiksarjas võiduarve, kui alistas G-grupi kohtumises võõrsil 2:0 vähemuses mänginud Bulgaaria. Soomel aga nii hästi ei läinud.

Kohtumise eel ehk viie vooru järel vaid kaks viiki kirja saanud (1:1 Bulgaariaga ja 2:2 Montenegroga) Leedu oli enne avapoolaja lõppu taas viigikursil. Aga 42. minutil, mil seis oli 0:0, sai Bulgaaria mängumees Andrian Kraev teise kollase ja sellega koos punase kaardi.

Leedu kasutas ülekaalu ära 45. minutil. Itaalia kõrgliigaklubi hingekirja kuuluv Gvidas Gineitis lennutas paremalt äärelt nurgalöögi värava ette. Pall jäi viiekastis lahtiseks, esimesena jõudis jaole Pijus Sirvys, kes virutas nahkkera võrku - Leedu võitis poolaja 1:0.

Leedu duubeldas eduseisu 55. minutil. Bulgaaria vasakpoolne keskkaitsja Ilia Gruev andis keskväljal valesöödu, millele järgnes leedukate rahulik rünnak. Mõni hetk hiljem oli Justas Lasickas paremal äärel palliga. Ta liikus kasti ning leidis tagant postist täiesti vabaks jäetud Sirvyse, kes skooris - 2:0. Sama seis oli tablool ka lõpuvile kõlades.

Leedu kasvatas võiduga oma punktisaldo viie peale ning tõusis alagrupis eelviimaseks ehk neljandaks. Bulgaaria on kaks vooru enne lõppu kahe punktiga viimane.

H-grupis jäi võõrsil mänginud Soome 0:3 alla alagrupi liidrile Sloveeniale. Sloveenia võitis avapoolaja 2:0, mõlemad väravad lõi RB Leipzigi ründaja Benjamin Šeško. 90+2. minutil vormistas lõppseisu Erik Janza. Teises mängus alistas Põhja-Iirimaa 3:0 San Marino. Skoori tegid Paul Smyth, Josh Magennis ja Conor McMenamin.

Sloveenia on 17 punktiga esimene. Teisel kohal on 13 punktiga Taani, kellel on mäng varuks. Soome on 12 silmaga kolmas, sama palju punkte on ka Kasahstanil, kes kohtub valiksarja 7. voorus Taaniga.

C-grupis näitas võimu Ukraina, kes võitis tänu Georgi Sudakovi ja Oleksandr Karavajev väravatele 2:0 Põhja-Makedooniat ning tõusis alagrupis 10 punktiga teiseks. Lähim jälitaja Itaalia jääb neist kolme punkti kaugusele, kuid itaallastel on kaks mängu varuks.