Kolme minutiga kübaratrikk! Mullu Norra esiliigas mänginud nigeerlane liigub uues koduklubis hullumeelses väravatempos (0)

Gift Orban tegi kolme minutiga kübaratriki. Foto: Scanpix / Tolga Bozoglu / EPA

Konverentsiliigas selgus esimene veerandfinalist, kui Gent alistas võõrsil Istanbuli Basaksehiri 4:1 ja pääses koondskooriga 5:2 kaheksa parema hulka.

Kordusmängule mindi vastu viigiseisul, sest eelmisel nädalal Belgias Eesti kohtunikebrigaadi juhitud mudamaadlus lõppes 1:1. Türgis kerkis Genti kangelaseks 20-aastane Nigeeria ründaja Gift Emmanuel Orban, kes tegi esimesel poolajal kolme minutiga kübaratriki. Lisaks talle skooris avapoolajal Hugo Cuypers. Endine Manchester Unitedi mängija Adnan Januzaj lõi teise poolaja lõpus ühe värava Basaksehiri eest tagasi, aga selleks ajaks oli vastasseis juba otsustatud.

Eelmisel aastal Stabaekiga Norra esiliigas mänginud ja 16 väravat löönud Orban liitus Gentiga tänavu jaanuaris. Ta on Genti eest üheksa mänguga löönud 12 väravat, aga viimase kahe mänguga on ta sahistanud koguni seitse korda, sest eelmises liigamängus Kevor Palumetsa koduklubi Zulte Waregemi vastu lõi Orban neli väravat.

Konverentsiliiga väravalööjate edetabelis jagab Orban viie tabamusega teist kuni viiendat kohta, seejuures on ta osalenud vaid neljas mängus. Teda edestab vaid Fiorentina ründaja Luka Jovic, kes on kümne mänguga löönud kuus väravat.

Ülejäänud kaheksandikfinaalide kordusmängud toimuvad neljapäeval. Belgia klubidest on konkurentsis ka Brüsseli Anderlecht, kes tegi avamängus 1:1 viigi Villarrealiga.

Basaksehir - Gent 1:4 (0:4)