Kõik. Real Madridi valitsusaeg on läbi (22)

Meistrite liiga kolme viimase aasta meister Real Madrid piirdus tänavu kaheksandikfinaaliga, kui koduplatsil Amsterdami Ajaxile koguni 1:4 alla jäädi.

Ajax pakkus Realile väärika lahingu juba kodus, kuid pidi hilisest väravast leppima 1:2 kaotusega. Kordusmängule tuldi aga suure vaimujõuga, mis peegeldus meeletus tahtes. Ja seejärel juba väravates.

Kõik võinuks minna hoopis teisiti, kuid Raphael Varane'i varajane pealöök tabas latti. Mõned minuti hiljem läks Ajax ette, 18. minutil löödi juba 2:0. Real pidi avapoolajal tegema kaks sunnitud vahetust ja pingilt sekkunud Gareth Bale tõigi esimese hooga teravust, tabades samuti väravaraami, kuid poolajale pääses Ajax kaheväravalises eduseisus.

Kolmanda lisas hollandlaste eest matši täht Dusan Tadic, kusjuures olukorda hinnati pikalt VAR-iga - kohtunikud otsustasid, et kontrarünnaku alguses oli pall napilt väljakule jäänud. Marco Asensio lõi kiiresti ühe tagasi, kuid Ajaxi neljas tappis mängu lõplikult. Kolmel viimasel aastal Meistrite liiga võitnud Real jäi pidama kaheksandikfinaali.

Teises paaris pani Dortmund oodatult peale marulise surve (löögid avapoolajal 10:1), kuid Tottenhami kaitse ja Hugo Lloris' püsisid vankumatult. Teise poolaja alguses sutsas Harry Kane ja Dortmundi lootused olid sisuliselt murtud. Lõpuks lahkuski Tottenham Saksamaalt 1:0 võiduga ja liigub samuti edasi veerandfinaali.

Ajaxi mängueelne klipp rõhus tugevalt emotsioonile. Meeskond ei jäänud võlgu.

Real Madrid - Amsterdami Ajax 1:4 (0:2), kahe mängu kokkuvõttes edasi Ajax 3:5
70. Marco Asensio - 7. Hakim Ziyech, 18. David Neres, 62. Dusan Tadic, 72. Lasse Schöne

Eemaldamine: 90+1. Nacho (Real Madrid)

Dortmundi Borussia - Tottenham 0:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Tottenham 0:4