Koduliigas on jõudude vahekord paigas, aga Euroopas algab Itaalia siseasi nullist. De Rossi: viiki ei eksisteeri, proovime võita (0)

Roma mängijad on Oliver Giroud' pidurdamisega hätta jäänud. Foto: Scanpix / Isabella Bonotto / AFP

Kui Meistrite liigas on veerandfinaalide avamängud peetud, siis nüüd on kätte jõudnud Euroopa liiga ja Konverentsiliiga aeg. Euroopa liigas on konkurentsi jäänud viie ja Konverentsiliigas seitsme erineva riigi meeskonnad.

Euroopa liigas kohtuvad sama riigi meeskonnad Itaalias, kui AC Milan võõrustab avamängus AS Romat. Tänavusel hooajal on meeskonnad omavahel juba kaks korda vastamisi läinud, kui Milan võitis Serie A mängu septembri alguses võõrsil 2:1 ja jaanuari keskel kodus 3:1. Mõlemas mängus tegi skoori Milani väravakütt Olivier Giroud, aga siis ei olnud Roma peatreener Daniele De Rossi, kes nimetati ametisse just pärast viimast omavahelist kohtumist.

Milanil on alates märtsi algusest kõikide sarjade peale kokku käsil seitsmemänguline võiduseeria. Roma on aga teinud kolm nullimängu järjest, millest kaks on võidetud 1:0 ja üks viigistatud 0:0. Milan asub koduliigas teisel ja Roma 13 punkti kaugusel viiendal kohal.

"Roma on pärast De Rossi saabumist muutunud, nii et me ei ole omavahelisi mänge üle vaadanud, vaid keskendunud mängudele, kus meeskonda on juhendanud De Rossi. Teame, et Roma mängib suurepärast jalgpalli, aga võtame 180-minutilise väljakutse vastu ja näitame väljakul oma kvaliteeti," lausus Milani juhendaja Stefano Pioli mängueelsel pressikonverentsil.

De Rossi: "See on täiesti teine võistlus, kus Serie A tabel ei loe midagi. Ma olen kuulnud inimesi ütlemas, et Romal ei ole midagi kaotada. Ei, Romal on kõik kaotada, sest see on võimalus jõuda Euroopa liiga poolfinaali. Viiki ei eksisteeri. Proovime võita. Milan mängib pärast paari rasket nädalat taas suurepärast jalgpalli, aga peame mängu pöörama selles suunas, mis neile ei meeldi."

Bundesligas ajaloo esimese meistritiitli suunas liikuv ja väga pikalt kaotuseta olnud Leverkusen kohtub avamängus kodus West Ham Unitediga, kes asub Premier League'is seitsmendal kohal. Inglismaal koos Arsenali ja Manchester Cityga meistritiitli nimel heitlev Liverpool alustab veerandfinaali kodus Atalanta vastu, kes paikneb Serie A tabelis kuuendal kohal. Portugali kõrgliiga teine meeskond Lissaboni Benfica läheb avamängus vastamisi Marseille'ga, kes on Prantsusmaa kõrgliigas kolm mängu järjest kaotanud ja asub alles kaheksandal kohal.

Euroopa liiga veerandfinaalid (kell 22.00):

Milan - Roma
Leverkusen - West Ham
Benfica - Marseille
Liverpool - Atalanta

Aston Villa teeb Ollie Watkinsi vedamisel suurepärast hooaega. Foto: Scanpix / Sportimage / Darren Staples

Kui Euroopa liigas on kolme meeskonnaga esindatud Itaalia ja kahega Inglismaa, siis Konverentsiliigas on kahe meeskonnaga konkurentsi jäänud Kreeka, kelle lippu hoiavad kõrgel Pireuse Olympiakos ja Thessaloniki PAOK, kes alustavad veerandfinaali vastavalt kodus Istanbuli Fenerbahce ja võõrsil Club Brugge vastu.

Kihlveokontorite hinnangul on Konverentsiliiga suurim võidusoosik aga Aston Villa, kes samal ajal heitleb Premier League'is koha eest esinelikus. Aston Villa kohtub veerandfinaali avamängus kodus Lille'iga. Konverentsiliiga autsaideriks peetakse praeguse seisuga Plzeni Viktoriat, kes alustab veerandfinaali kodus Fiorentina vastu.