Katse kaks: Fiorentinale piisas Belgias viigist, et jõuda teist järjestikust hooaega finaali (0)

Fiorentina läheb teist hooaega järjest Konverentsiliiga finaali. Foto: Scanpix / Yves Herman / Reuters

UEFA Konverentsiliigas lunastas esimese finaalipääsme Fiorentina, kellele piisas kordusmängus 1:1 viigist.

Avapoolajal oli püüdlikum pool Fiorentina, kelle mängijad sooritasid 11 pealelööki võõrustajate kahe vastu. Belglastele piisas 20. minuti õnnestumisest, et juhtima minna. Maestro Hans Vanaken toimetas vasakult äärelt täpse tsenderduse viiekasti joonele, kuhu sööstis Maxim De Cuyper, kes koksas palli peaga väravasse. Sellega muutis Itaaliast 2:3 kaotusega naasnud Brugge koondskoori viigiks.

Fiorentina nälg polnud teisel kolmveerandtunnil kusagile kadunud, vaid see oli suurem kui kunagi varem. Viigivärav, millest piisanuks edasipääsuks, oli lähedal 74. minutil, kui Fiorentina kapten Cristiano Biraghi keerutas karistuslöögi latti ning minut hiljem raksatas Christian Kouame pealöögi järel Brugge post.

Külaliste pidev surve kandis lõpuks vilja ning 82. minutil murdus selle all Brandon Mechele, kes tabas tsenderdusest tulnud palli asemel põlvega M'Bala Nzolat näopiirkonda, misjärel määras peakohtunik Halil Umut Meler itaallaste kasuks penalti. Simon Mignolet aimas Lucas Beltrani 11 meetri karistuslöögi suuna ära, ent Belgia väravavahil ei õnnestunud tõrjuda.

Kokkuvõttes 4:3 tulemusest kümne küünega kinni hoidnud Fiorentina suutis lõpuvileni vastu pidada. Niisiis ootab Serie A-s pallivat klubi teist järjestikust aastat ees Konverentsiliiga finaal. Mullu alistuti seal 1:2 West Hamile. Kas tänavu minnakse uuesti inglastega vastamisi, sõltub neljapäeva õhtul Aston Villast, kes kaotas avamängu Olympiakosele 2:4.

Tugevuselt kolmanda eurosarja lõppmäng toimub 29. mail AEK Arenal Ateenas.

Club Brugge - Fiorentina  1:1 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes 3:4 edasi Fiorentina