Kas kogukond saab eksisteerida spordita? Aga sport kogukonnata? (1)

Tribüünid ei täitu iseenesest. Milline roll on siin kogukonnatööl? Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kogukondlik liikumine on Eestis viimastel aastatel muutunud üheks kõige tugevamaks käivitusjõuks pea kõigis eluvaldkondades ning kogukonnast kui partnerist ei saa enam üle vaadata tehaseid ehitades, teid rajades või isegi valla jaanipidu korraldades. Spordi nurga alt lähenetakse teemale sel reedel Arvamusfestivalil.

Spordis on kogukondlik tegutsemine tõusnud raketikiirusel üheks olulisemaks nüansiks nii (tipp)sportlike eesmärkide saavutamisel kui ühiskondliku tasakaalupunkti pakkujana ja emotsionaalse sideme loojana.

Arvamusfestivali spordialal arutleb reedel 12. augustil kell 14 algavas paneelis spordi kui kogukondade ühendaja rolli, edulugude ja ohukohtade üle Eesti spordikogukondliku liikumise raskekahurvägi koosseisus Karin Lipstuhl, Kalle Paas, Ainar Sepnik, Arto Saar ja Marek Tiits, teatas Paide Linnameeskond sotsiaalmeedias.

Karin Lipstuhl on jalgpalliklubi Pärnu Vaprus kogukonnajuht, kes on suutnud kodumaise jalgpalli kõrgliiga tagumise otsa meeskonnast luua targa kogukondliku tegutsemise toel vaid kolme aastaga kogu vabariigi ühe jälgituma spordivõistkonna, mille ümber keeb aastaringselt vilgas elu.

REKLAAM

Talle sekundeerib Tartu kultuurikorraldaja ja kommunikatsioonispetsialist Kalle Paas, kelle senise pärandi üheks võimsamaks osaks on nullist üles ehitatud ning ülerahvaliku ühisrahastuse toel valminud Sepa jalgpallikeskus.

Kolmanda panelisti, Ainar Sepniku jalajälgi aga on täis kogu Lääne-Virumaa: kergejõustiku tippvõistlustest rahvajooksude ja kettagolfipäevadeni, kõikjal on Lääne-Virumaa spordiliidus tegutseva ning igapäevaselt haldusasutust Jõhvi Sport juhtiva Sepniku puudutust tunda.

Järvamaa superaktivist ja spordiliidu juht, Järvamaa patrioot Arto Saar aga on nõelunud ühtseks löögirusikaks oma kodukandi Järva-Jaani piirkonna spordi- ja kultuurielu ning tegutseb lisaks sellele kõige erinevamate ülejärvamaaliste spordiürituste korraldajana ning Paide Linnameeskonna arendusjuhina.

Paneeli juhib Viljandi kogukonnaaktivist ning Paide Linnameeskonna kommunikatsioonijuht Marek Tiits.

Arvamusfestivalil arutatakse ka selle üle, kuidas Eesti klubid Euroopas edu saaksid saavutada.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

tpx   •  
(90.190.***)
"arutleb reedel 12. juunil kell 14 algavas paneelis" ? 12. juuni oli juba ära ;)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK