Karsdorpi eksimus ja Andrichi kauglöök nihutasid Leverkuseni finaalile lähemale (0)

Robert Andrich. Foto: Scanpix / Filippo Monteforte / AFP

Terve senise hooaja kaotuseta püsinud Leverkuseni Bayer astus suure sammu lähemale Euroopa liiga finaalile, alistades poolfinaali avamängus võõrsil AS Roma 2:0. Leverkusen skooris nii esimese kui ka teise poolaja 28. minutil.

Avavärava olukorras eksis Rick Karsdorp rängalt tagasisööduga ning Alex Grimaldo lükkas karistusalas palli Florian Wirtzile, kes paigutas selle värava alanurka. Teisel puhul läkitas Robert Andrich kauni kauglöögi tagumisse ülanurka.

Roma tabamusele olid kõige lähemal Romelu Lukaku ja Tammy Abrahami pealöögid. Lukaku tabas 21. minutil nurgalöögi olukorras latti, Abraham lõi mängu viimasel üleminutil tühjast väravast üle. Leverkuseni poolelt jättis Jeremie Frimpong paar head võimalust realiseerimata.

Roma valdas kohtumise jooksul veidi rohkem palli, kuid Leverkusen jõudis sagedamini pealelöögini.

Teise poolfinaali avakohtumises tegid Marseille ja Bergamo Atalanta 1:1 viigi. 11. minutil andis Teun Koopmeiners söödu karistusalasse, kus Gianluca Scamaccal oli ruumi ühe puutega pall omaks võtta ja teisega alla nurka kõmmutada - nii läks Atalanta juhtima. Üheksa minutit hiljem säras Marseille' kaitsja Chancel Mbemba kauglöögiga, mis lendas postipõrkest võrku.

AS Roma - Leverkuseni Bayer  0:2 (0:1)