Kaitsekomeet Robert Veering naudib usaldust, pälvib kiitust ja toob Florale ridamisi võite (0)

Robert Veering Premium liiga mängus Paide Linnameeskonna vastu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

FC Flora on väga lähedal neljandale meistritiitlile viie hooaja jooksul. Seda vaatamata rohketele vigastustele, mis on eriti tugevalt rappinud tagaliini. Jalgpallis tähendab iga rivist langenud mängija, et võimaluse saab järgmine. Hooaja otsustavas faasis on Flora keskkaitses silmatorkavalt küpseid esitusi pakkunud 17-aastane Robert Veering.

Kolmapäeval Narvas kuulus noor keskkaitsja Flora põhikoosseisu viiendat puhku järjest. Flora on kõik need kohtumised võitnud. Eile oli skooriks 3:1, kusjuures lõpuks võidu taganud teise värava autoriks oli Veering. "Väga hea tunne oli. Sain Kristo Hussarilt hea palli, võtsin puute, nägin vaba nurka ja lõin sisse," sõnas 17-aastane mängumees kohtumise järel.

Kui keskkaitsjate tüüpiline värav sünnib pealöögist, siis Veeringu tabamus oli graatsilisemat laadi. Ta võttis paremalt äärelt tulnud kõrge tsenderduse pehme puutega otse õhust omaks ja lõi palli teisega alumisse nurka. Ei mingit juhuslikkust või liigset sahmerdamist, vaid kaks puhast, enesekindlat ja perfektset puudet. Kaunilt külmavereline värav.

Veering paistis silma ka laupäevases mängus Paide Linnameeskonnaga, mille Flora kaotusseisust 2:1 võitis. Esiteks julge kaitsetöö ja teiseks mehisusega, kui viimased 20 minutit lonkava jala kiuste platsil tegusid tegi. Peatreener Jürgen Henn tõdes pärast mängu Paidega, et Veering muudab oma esituste ja olekuga tema usaldamise lihtsaks.

"On näha, et Robert läheb iga mänguga paremaks. Mulle meeldib julgus ja energia. Loomulikult on tema vanust arvestades oodata, et mingeid eksimusi ta teeb. Aga kui ma treenerina tean, et mängija annab endast kõik, siis annan ma talle ka mingid eksimused andeks. Ma saan teda usaldada, et ta läheb igale mängule 100%-ga.

Ta on igas trennis ja mängus 100% meie meeskonna eest väljas. Nii on lihtsam eksimusi andeks anda. Tean, et kunagi ei jää midagi selle taha, et ta ei püüdnud või ei pingutanud. Vastupidi – ma tean, et tal on iga mängu järel käed põlvedel, sest ta on teinud kõik, mis jaksab ja suudab. Tänase puhul lonkava jalaga," rääkis Flora peatreener laupäeval.

Keskkaitsjate hierarhia kaheksandalt kohalt põhikoosseisu

Veering tegi Premium liiga debüüdi aprillis, kui tegi 4:0 võidumängus Pärnu Vapruse vastu kaasa 27 minutit. Juulis sekkus ta Tartu Tammeka vastu (3:0 võit) viimaseks 8 minutiks. Mõlemal puhul olid kõik väravad juba löödud ja Flora eduseis kindel. Tegu oli noorele mängijale kõrgliiga atmosfääri nuusutamiseks antud minutitega.

Robert Veering FC Flora treeningul. Foto: Brit Maria Tael

27. septembril läks aga asi tõsiseks. Flora oli Tartus 0:1 kaotusseisus ja Erko Jonne Tõugjas sai vigastada. Veering saadeti 24. minutil tema asemel platsile. Tosin minutit hiljem teenis Veeringu keskkaitsepartner Mihhail Kolobov punase kaardi. Mängu lõpuni oligi Veering ainuke põhikohaga keskkaitsja, kes Flora ridades platsil viibis.

Sealt edasi on Veering kõik Flora mängud algusest lõpuni kaasa teinud. Hooaja alguses Flora keskkaitsjate hierarhias umbes kaheksandal kohal paiknenud mängijast (eespool olid Märten Kuusk, Henrik Pürg, Tõugjas, Markkus Seppik, Marko Lipp, Kolobov ja Marco Lukka) on saanud põhimees, kelle toel on Flora tiitlivõitluse lõpusirgel pingelised kohtumised ridamisi enda kasuks kallutatud. Vaata, kust otsast tahad, aga see on väga võimas lend!

Soccernet.ee vestles Veeringuga pärast laupäevast mängu Paidega. "Hea on mängida sellise tiimi eest. Praegu pole mul veel olnud aega tagasi vaadata, sest kogu aeg tuleb peale järgmine mäng, mis nõuab tähelepanu. Tiitli peale mängides on ju iga mäng finaal. Pean keskenduma ja tegema hästi neid lihtsaid asju, mida oskan. Treenerid usaldavad mind ja arvan, et saan hakkama," sõnas Veering.

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 11. klassis õppiv keskkaitsja märkis, et kogenumad Flora mängijad on olnud väga toetavad ja aidanud tal kenasti võistkonda sisse sulanduda. "Minu üks tugevusi on palliga tõusmine ja vaheltsöötude leidmine. Selles olen päris hea. Eesmärk on Eesti meistriks tulla ja siis vaatab edasi, mis järgmisel hooajal saama hakkab."

Premium liiga nõuab palju, aga muutub iga mänguga mugavamaks

Ei tasu siiski arvata, et Premium liiga nõudmistega kohanemine käib nipsust. Veeringu kinnitusel on õnnestunud esituste taga väga kõva pingutus. "Esiliigast tulles on kõige keerulisem ikkagi füüsiline pool. Pall liigub Premium liigas kiiremini, mängijad on samuti kiiremad. Seega tuleb rohkem joosta. Ent tunnen end iga mänguga mugavamalt. Olen enesekindlam ja ei karda palliga mängida."

Veeringu oskused on Hennu jaoks sedavõrd head ja olulised, et kuigi osad eelpool mainitud Flora keskkaitsjatest on rivistuses tagasi, siis 17-aastast noormeest nad põhikoosseisust tõrjunud ei ole. "Tore, et mind niimoodi usaldatakse. Vastutusega olen tasapisi ära harjunud ja mul on kaks jalga maa peal. Peale trenni kiirustan kooli."

Robert Veering lõi kolmapäeval Narvas oma esimese Premium liiga värava. Foto: Sergei Stepanov

Tundub loogiline, et Veering kuulub Flora põhikoosseisu ka pühapäevases mängus FCI Levadiaga. Kui kaotust välditakse, kuulub meistritiitel taas Rohevalgetele. Ning 17-aastase Veeringu roll selles oleks kahtlemata tähenduslik. Poleks paha, nagu on kombeks öelda.