Kaheksas pilet jagatud! Aserbaidžaan näitas austerlastele hambaid, kuid jäi neile napilt alla (1)

Kapten Konrad Laimer vedas kodumaa kolmandat EM-i järjest finaalturniirile. Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Kui paar päeva tagasi said eestlased Aserbaidžaani käest ketuka, siis täna õnnestus teisel alagrupikaaslasel Austrial vastaseid võita. Kuigi edu saadi napi 1:0 võiduga, siis sellest piisas, et kindlustada koht grupi kahe parima seas ning et teenida välja pilet järgmisel suvel toimuvale EM-ile.

Matš kahe koondise vahel algas tagasihoidlikult ning kumbki esialgu gaasipedaali põhja ei lükanud. Avapoolajal oli pallivaldamine suhteliselt võrdne ja raamidesse läinud pealelööke sündis vaid üks, kui Nicolas Seiwald kuuendal minutil väravaarvet avada üritas, ent vastaste kiiper Sahrudin Mahammadalijev selle tõrjus.

Teisel poolajal läks matš veidi lahtisemaks ning kuigi aserid said palli rohkem hoida, siis Austria tegi neli korda rohkem pealelööke. 48. minutil teenisid külalised penalti ja lööma läinud Marcel Sabitzer ei eksinud - 0:1.

Aserbaidžaani vaat et parim võimalus sündis esimesel lisaminutil, kui kontrarünnaku järel sai eestlastelegi värava löönud Toral Bajramov värava ees palli, ent lükkas seejärel mänguvahendi raamidest totaalselt mööda. Viimaste minutitega teenis vahetusmees Guido Burgstaller veel kaks kollast kaarti, aga suures plaanis see midagi ei muutnud, kuna austerlaste võit oli juba kindel.

Austria teenis sellega oma neljanda EM-pileti. Esimest korda pääseti sinna 2008. aastal võõrustajana, kuid turniir lõppes kahe kaotuse ja ühe viigiga. Samamoodi läks kaheksa aastat hiljem. Viimane EM möödus veidi viisakamalt, kuna jagu saadi nii Ukrainast kui ka Põhja-Makedooniast ning sõelmängudes langeti alles lisaajal hilisema meistri Itaalia käe läbi. Lisaks neile on Saksamaal toimuva EM-i pileti teeninud korraldajamaa ise, Belgia, Prantsusmaa, Portugal, Hispaania, Šotimaa ja Türgi.