Juubeliväravani jõudnud Lewandowski tegi Bundesliga rekordi (0)

Robert Lewandowski. Foto: Scanpix / Uwe Kraft / Pool

Poola väravamasin Robert Lewandowski lõi profikarjääri 500. värava, kui Müncheni Bayern sai Saksamaa kõrgliigas järjekordse võidu, alistades võõrsil Gelsenkircheni Schalke 4:0. Lisaks on Lewandowski skoorinud võõrsil kaheksa mängu järjest, mis tähistab Bundesliga rekordit.

Liigatabelis viimasel kohal olev Schalke jäi kaotusseisu 33. minutil, kui skoori avas Thomas Müller. Bayern ei suutnud esimesel poolajal rohkem Schalke väravalukku lahti muukida, kuid teisel poolajal löödud kolm väravat ei andnud kodumeeskonnale võimalusepoegagi. Bayern suurendas eduseisu 54. minutil, kui skooris Lewandowski. Mõned minutid enne lõpuvilet lisasid kolmanda ja neljanda tabamuse Müller ja David Alaba. Joshua Kimmich andis koguni kolm väravasöötu.

Karjääri 500. väravani jõudnud 32-aastane Lewandowski on neljas tegevmängija, kes säärase saavutuseni küündinud. Sama on suutnud argentiinlane Lionel Messi, portugallane Cristiano Ronaldo ja rootslane Zlatan Ibrahimovic.

Bayern kindlustas Saksamaa kõrgliigas liidripositsiooni, olles 18 mänguga kogunud 42 punkti ja edestades Leipzigi juba seitsme silmaga. Vahepeal võiduta seeria lõpetanud Schalke on nüüd saanud kolm kaotust järjest, asudes viimasel kohal ja kaotaes eesolevale Mainzile kolme silmaga.

Bundesliga väravalööjate edetabelis on Lewandowskil märkimisväärne edu. Ta on sel hooajal sahistanud koguni 23 korda, lähimad jälitajad Erling Braut Haaland (Dortmundi Borussia) ja Andre Silva (Frankfurdi Eintracht) on skoorinud "vaid" 14 korda.

Gelsenkircheni Schalke - Müncheni Bayern 0:4 (0:1)