Itaalia kõmmutas viis väravat koondisele, kes jättis nad mulluselt MM-ilt eemale (0)

Federico Chiesa panustas Itaalia võitu kahe väravaga. Foto: Scanpix / Fabrizio Corradetti / ZUMA Press

Itaalia koondis alistas EM-valikmängus 5:2 Põhja-Makedoonia. Seejuures olid mäletatavasti just noodsamad balkanlased need, kes jätsid Itaalia mullu MM-finaalturniirilt kõrvale.

Eelmise aasta alguses jõudsid nii Itaalia kui Põhja-Makedoonia MM-ile pääsemise nimel mängitud sõelmängude poolfinaalfaasi, kus mindi omavahel vastamisi. Suurturniirile pääsemiseks oli kindlasti vaja võita nii poolfinaal kui hiljem ka finaal.

Pikalt 0:0 seisul püsinud mängus tõi põhjamakedoonlastele võidu Aleksandar Trajkovski värav mängu teisel üleminutil. Lõpuks jõudis sõelmängude toel finaalturniirile Portugal, kes alistas finaalis Põhja-Makedoonia. Itaalia jäi mõistagi tühjade pihkudega: esimest korda prooviti valusa kaotuse eest revanši võtta tänavu septembris toimunud EM-valikmängus, ent siis lepiti 1:1 viigiga.

Nüüd ei jätnud Itaalia enam midagi juhuse hooleks: esimesel poolajal löödi kolm väravat ning kaugel polnud neljaski, ent Jorginho jättis paraku penalti realiseerimata. Teisel poolajal tegi Põhja-Makedoonia küll saapamaalaste elu põnevaks ning lõi kaks väravat tagasi, vähendades sellega kaotusseisu vaid ühele väravale, ent Itaalia võitu väärata ei õnnestunud. Lõpptulemuseks 5:2.

Teistes hilisõhtustes valikmängudes olid tulemused samuti ootuspärased. Taani alistas 2:1 Sloveenia, Inglismaa 2:0 Malta ning Poola ja Tšehhi leppisid 1:1 viiki.

Itaalia - Põhja-Makedoonia 5:2 (3:0)
17. Matteo Darmian, 41., 45+2. Federico Chiesa, 81. Giacomo Raspadori, 90+3. Stephan El Shaarawy - 52., 74. Jani Atanasov

Taani - Sloveenia 2:1 (1:1)