Istanbuli košmaar: Besiktas lagunes kümne minutiga, fännid keeldusid staadionilt lahkumast (video!) (0)

Lugano mängijad tähistasid võitu koos Besiktase fännidega. Foto: Scanpix / Francisco Seco / AP

Besiktas liikus Konverentsiliiga alagrupimängus šveitslaste Lugano vastu 80 minutit kindla 2:0 võidu suunas. Kehvad lõpuminutid tõid aga kaasa kaotuse, millele järgnes fännide protestiaktsioon.

16-kordse Türgi meistri lagunemine algas 81. minutil, mil Ignacio Aliseda lõi Lugano poolt tagasi esimese. Ja viis minutit hiljem skooris Shkelqim Vladi ka teist korda.

Lugano asetas kirsi tordile 89. minutil, mil Anto Grgici löök tabas Besiktase kaitsja Eric Bailly pead ning põrkas sealt võrku. Šveitslaste 3:2 võit oli tõsiasi – mis siis, et veel kümmekonna minuti eest paistis olukord külaliste jaoks täiesti lootusetuna. Lisaks võimsale tagasitulekule murdis Lugano võidu abil pika seeria: enne kõnealust mängu oli koguni 11 mängu järjest jäädud euroväljakutel võiduta.

Märkimist väärib aga ka mängu järel toimunu: Türgi fännikultuuri lahutamatuks osaks olevad Besiktase fännid kostitasid mängijaid kiitva aplausi ja ovatsioonidega. Asjal on aga üks konks: kiidetavateks polnud mitte võõrustajad, vaid hoopis Lugano mängijad. Šveitslased vastasid kiitusele samaga.

Külaliste pihta suunatud ovatsioonidele järgnes aga Besiktase suur peavalu. Nimelt ei kavatsenud fännid veel 45 minutit pärast lõpuviletki staadionilt lahkuda, vaid korraldasid tribüünil protestiaktsiooni. Rahulolematuse peamiseks sihtmärgiks oli klubi president Ahmet Nur Cebi – fännid loodavad, et klubi juhtkond astub veel täna õhtul tagasi.

Teises mängus oli valitsev Soome meister HJK lähedal, et avada alagrupifaas võidukalt, aga piirdus Aberdeeni vastu siiski 1:1 viigiga. Üle noatera pääses Inglismaa mullune seitsmes meeskond Aston Villa, kes alistas Bosnia ja Hertsegoviina meisterklubi Zrinjski alles James McGinni neljanda üleminuti väravast.