Iseenda nupuvõttest peaaegu selili käinud Stuttgart päästis au mängu viimase löögiga (0)

Deniz Undav võttis Stuttgarti au päästmise enda peale. Foto: Scanpix / DPA / Tom Weller

Bundesliga tänavune komeet Stuttgart mängis kodupubliku närvidel, lastes 2:0 edul muutuda 2:3 kaotusseisuks, ent võttis dramaatiliste üleminutite toel ikkagi lõpuks viigipunkti.

Juba kaheksandal minutil palli võrku saanud, ent VAR-i abil suluseisu tõttu tabamusest ilma jäänud Serhou Guirassy sai hooaja 23. värava enne avapoolaja lõppu siiski kirja, lõpetades suurepärase kombinatsiooni väravajoonest meetri kauguselt tehtud löögiga. Kui Angelo Stiller teise poolaja alguses Stuttgarti kahe väravaga ette viis, hakkasid kodufännid mõttes juba kolme punkti tabelisse kirjutama, aga kümnest viimasest mängust vaid ühe võitnud Heidenheimil oli siiski veel midagi varuks.

Mängitud oli 62 minutit, kui väravavaht Alexander Nübel palli seletamatul kombel enda selja taha pudistas ja külalistele õlekõrre ulatas. Sellest haaras lõpu eel kahe käega kinni Tim Kleindienst, kes suutis vähem kui kahe minuti jooksul kaks korda palli võrku saata ja Heidenheim oli ootamatult ees. Kuid võidurõõmu ei jagunud ka neile, sest kuuendal üleminutil sai nurgalipu juures palli hoida üritanud ründaja Nikola Dovedan otse punase kaardi ning kaheksandal üleminutil lõi Deniz Undav 3:3.

Kuigi Stuttgart päästis mängu viimase löögiga punkti, oli tulemus neilegi pettumus, sest võit aidanuks neil Meistrite liiga kohta kindlustada. Neljandal real olevat Leipzigi edestatakse siiski seitsme punktiga. Pärast aastavahetust 11 mängust endiselt vaid ühe võitnud Heidenheim on omakorda väljalangemistsoonist kümne punkti kaugusel.

Märksa lähemal on punasele joonele Bochum, kel oli tabeli viimase Darmstadti vastu kodus suurepärane võimalus vahet turvalisemaks käristada. Selle asemel mängiti aga 2:0 edu maha ja lepiti 2:2 viigiga. Bochumi õnneks ei pääsenud neile lähemale ka eelviimasel real olev Köln, kes leppis võõrsil 1:1 viiki Augsburgiga. Eurokoha nimel võitlevale Augsburgile oli omakorda tegu tagasilöögiga, kuuendal real asuvast Eintrachtist jäädakse viie punkti kaugusele.

Stuttgart - Heidenheim 3:3 (1:0)
41. Serhou Guirassy, 53. Angelo Stiller, 90+8. Deniz Undav - 62. ov. Alexander Nübel, 84., 85. Tim Kleindienst

Eemaldamine: 90+6. Nikola Dovedan

Bochum - Darmstadt 2:2 (1:0)