Inter jätkab sõiduvees, kahureid paugutanud üllataja hingab Juventusele kuklasse (0)

Serie A esiväravakütt Lautaro Martinez jäi seekord kuivale, kaitsja Federico Dimarco tegi ise töö ära. Foto: Scanpix / Piero CRUCIATTI / AFP

Milano Inter jätkab Itaalia kõrgliiga suveräänse valitsejana, 2:0 võit Empoli üle hoiab nende edumaad AC Milani ees 14-punktilisena.

Interi peatreeneri Simone Inzaghi mänguplaanile on eripärane, et ka kaitsjad võivad aktiivselt ründetegevuses osaleda, ja just nii muugiti väravalukk juba 5. minutil lahti. Keskkaitsja Alessandro Bastoni tsenderdas ja vasakkaitsja Federico Dimarco skooris ühepuutelöögiga penaltipunkti ja karistusalajoone vahelt.

Võidupunktid kindlustas Interile Alexis Sanchez, kes sekkus vahetusest 77. minutil ja skooris juba neli minutit hiljem, lükates palli Denzel Dumfriesi eeltöö järel tühja võrku.

Suurüllataja Bologna jätkas samuti imelises hoos, olles kodus probleemideta 3:0 üle kõrgliiga punasest laternast Salernitanast. Riccardo Orsolini ja Alexis Saelemaekers särasid avapoolajal iluväravatega, kui esimene skooris trahvikasti paremast nurgast ja teine omakorda vasakust. Lõppseisu vormistas kohtumise lisaminutitel Charalampos Lykogiannis.

Bologna iluväravad video alguses:

Thiago Motta hoolealused liiguvad Meistrite liiga pääsme suunas, kusjuures praeguseks hingavad nad juba kuklasse ka alavormis Juventusele, kellest jäädakse vaid kahe punkti kaugusele. Roma vajus Bolognast aga viie punkti kaugusele, sest Daniele De Rossi meeskond jäi võõrsil Lecce vastu hätta ja naaseb väravateta viigiga.

Serie A esmaspäev nägi ka kahte püsimajäämise eest võitlevate meeskondade duelli, mis mõlemad lõppesid 1:1 viikidega. Tabeli tagumises otsas püsivad otsad lahtisena, ainult Salernitana on teistest maha jäänud.

Bologna - Salernitana  3:0 (2:0)