Identiteedikriisist väljunud ja meeskonnavaimu kasvatanud Levadia eesmärk on meistritiitel (6)

Levadia eesmärk on meistritiitel. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna FCI Levadia on kahe hooja vahel olnud Premium liiga aktiivseim klubi üleminekuturul. Miks? Vastus on siililegi selge: Levadia eelmine meistritiitel pärineb aastast 2014. Aeg on linnarivaal FC Flora maha suruda.

Levadia läheb algavale hooajale vastu kahe peatreeneriga, kui meeskonda juhendavad Vladimir Vassiljev ja Marko Savic. Kui mullu juulis lõppes Martin Reimi ametiaeg Levadia eesotsas, haaras juhtohjad Vassiljev, aga vaid kuu aega hiljem naasis klubisse Savic, kes oli endise peatreeneri Aleksandar Rogici abiline. Viimased pool aastat on Vassiljev ja Savic töötanud tandemina.

Levadia spordidirektori Sergei Pareiko arvates on treeneriduo koostöö sujunud. "Marko on funktsionaalne ja Vova on rahulik treener. Nad täidavad oma rolli väga hästi, aga kõige tähtsam on see, et nad suutsid ülesanded ära jagada. See on neile väga mugav ja sobib ka klubile. Meie filosoofia on pallivaldamise abil mängude kontrollimine ja nende visioon on samasugune."

Vassiljev ja Savic klappisid juba 2018. aastal, kui mõlemad mehed olid Rogici abilised. "Leidsime Markoga ühise keele ja näeme jalgpalli samamoodi," lausus Vassiljev. "Meil ei ole temaga ühtegi konflikti või erinevaid nägemusi olnud. Ma arvan, et Marko on õige inimene, kellega suurt asja teha. Tegime viimase poole aastaga suure sammu edasi nii taktikaliselt kui füüsiliselt."

REKLAAM

Positiivne energia ja professionaalne töökeskkond

Levadia ei saanud tänavu koroonapandeemia tõttu välislaagrisse minna, aga see-eest kasvatati meeskonnavaimu kodumaal, kui treeningute eel ja järel peatuti koos hotellis. "Laagrid on paratamatult sellised kohad, kus inimsuhetes murtakse mingeid piire. Kui käid tööl ja oled töökeskkonnas, siis mingid piirid jäävad murdmata, aga kui teed meeskonnaõhtu ja väike vein kõrvale, siis see kasvatab meeskonnavaimu. Tuhat tänu juhtkonnale, kes pakkus meile Eesti mõistes maksimumi," kommenteeris meeskonna kapten Brent Lepistu.

"Kui ma eelmisel hooajal veel kapten ei olnud, siis tundsin, et Levadia vireles identiteedikriisis, sest mängijaid, treenerid ja juhtkond ei teadnud, milline on klubi nägu ja milline aura valitseb meeskonnas. Eelmise hooaja keskel hakkasime meeskonnavaimu kasvatama. Me oleme vaeva näinud ja erinevaid koosviibimisi teinud, et meeskonnavaim oleks hea. Olen omajagu jalgpalli mänginud ja tean, et suuri asju tehakse siis, kui üleüldine energia on positiivne ja töökeskkond professionaalne," lisas kapten.

Koroonast ja kohustuslikust isolatsioonist ei olnud Levadial enne hooaja algust pääsu. Pooled meeskonnaliikmed olid isolatsioonis kodus ja pooled hotellis, kus klubile oli broneeritud kogu korrus. Levadia naasis ühistreeningutele möödunud pühapäeval.

Levadia peatreenerid Vladimir Vassiljev (vasakul) ja Marko Savic (keskel). Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

"Me ei unustanud taktikalisi nüansse, aga kaotasime 20-30 protsenti füüsilisest vormist. Üldiselt saime sellega hästi hakkama. Mõned mängijad jooksid hotelli koridoris ja mõned tegid lisajõudu tubades. Lisaks olid meil Zoomi vahendusel treeningud, mida tegid kaasa need, kes tundsid end hästi või kellel ei olnud raskemaid sümptomeid. Need, kes olid kodus, käisid individuaalselt jooksmas. Ma arvan, et oleme valmis, kui hooaeg algab," rääkis Vassiljev.

Lepistu ei teinud treeningpausist suurt numbrit. "Praegu on vara öelda, kas ja kui palju see meid mõjutas. Ma arvan, et neile, kes on kehvema füüsisega, tuli see puhkus kasuks ja need, kes on parema füüsisega, ei saavutanud oma tippu. See on nii palju peas kinni, sest kui mõni mõtleb, et koroona saigi ta kätte ja ta on nüüd 30 protsenti nõrgem mees, siis ta ongi nõrgem mees. Sellele ei ole mõtet keskenduda. Oleme nii tugevad, nagu elu lubab meil olla," ütles ta.

Tugev konkurents igale positsioonile

Levadia on kahe hooaja vahel soetanud koguni 12 uut mängijat. Meeskonnaga on liitunud Hannes Anier, Ilja Antonov, Zakaria Beglarišvili, Frank Liivak, Karl Andre Vallner ning välismaalased Ernest Agyiri, Volodõmõr Bajenko, Milijan Ilic, Strahinja Krstevski, Luka Lukovic, Anton Tolordava ja Aamir Abdallah Yunis. Lisaks on säilitatud eelmise hooaja tuumik.

Koos Igor Žurahhovskiga on Levadias tänavusel hooajal kaheksa välismängijat, kes kõik kuuluvad esindusmeeskonna treeninggruppi (ja nimekirja), mis tähendab, et igas Premium liiga mängus jääb vähemalt kolm leegionäri tribüünile. Mänguaeg ei ole kellelegi garanteeritud.

"See on normaalne, sest kui saadakse kollaseid kaarte ja kui tulevad ootamatud vigastused, on meil back-up. Hooaeg tuleb pikk ja kõik mängijad on meile hädavajalikud. Meie meeskonnas on väga hea konkurents ja see aitab nii eestlasi kui välismaalasi. Kõik mängijad on rotatsioonis, aga kahele noorele (Lukovicile ja Yunisile - K. I.) on vaja aega. Me hakkame neid arendama ja nad on pikas perspektiivis - võib-olla järgmisel, võib-olla ülejärgmisel hooajal - meile olulised mängijad," rääkis peatreener.

Kuidas tegutseda nii, et tulemused oleksid head, aga samal ajal saaksid kõik mehed piisavalt mänguaega ja oleksid õnnelikud? "See on treeneritele huvitav väljakutse. Eelmised hooajad näitasid, et meil oli väiksema koosseisuga väga raske ja pidime olema paindlikud. Nüüd on meil teistmoodi raske, aga oleme meestega rääkinud ja neile öelnud, et nad peavad omavahel võitlema. Kes on parem, saab mänguaega. Meil ei ole lemmikuid, vaid kõigil on võrdsed võimalused. Täna on meil väga positiivne ja töökas atmosfäär," on Vassiljev rahul.

33-aastane juhendaja arvab, et Levadia suurim trump eeloleval hooajal ongi meeskonnasisene konkurents. "Meil on sel hooajal lihtsam, sest meil on rohkem [kvaliteetseid] mängijad. Me treenime väga kõva tempoga ja iga omavaheline mäng on derbi, mis tõstab meeskonna taset. Meie keskendumine on kordades parem ja kõik mängijad teavad, et kui nad ei keskendu 100 protsenti, siis nad võivad oma koha kaotada."

Karl Andre Vallner - Levadia esiväravavaht? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Põnev meeskonnasisene duell on kahtlemata väravavahtide osakonnas, kus kogenud Artur Kotenko (39) kõrvale on toodud noor Karl Andre Vallner (23), kes on juba treeningutel muljet avaldanud. "Vallner on mängija, kes tahab ennast kogu aeg tõestada ja talle kinnistub kõik ühe korraga. Tal on suur potentsiaal ja temast saab lähiajal Levadia esinumber. Kotenko vanus on juba selline, et ta peab aitama järgmisel väravavahil esimeseks tulla. Praegu nad võitlevad omavahel selle koha eest, aga usun, et Vallner saab lähiajal esiväravavahiks," avaldas Vassiljev.

Kontrollmängud olid "sümpaatsed", aga ...

Levadia pidas enne isolatsiooni viis kontrollmängu, kui alistas Nõmme Kalju, Tartu Tammeka, Maardu Linnameeskonna ja Viljandi Tuleviku ning tegi viigi Narva Transiga. Isolatsioon nurjas Levadia plaani, sest mõned treeningmängud jäid ära. Vassiljevil on kahju, et nad ei saanud mängijatele suuremat koormust ja praktikat anda.

"Olen [mängupildiga] rahul, aga samas kripeldab, et me ei saanud tugevaid vastaseid, nagu oleme saanud viimastel aastatel Türgis treeninglaagrites, kes oleksid meid surve alla pannud. Koroona segas meid palju. Vastased hallis pakkusid meile sparringut, aga oleksime tahtnud mängida vastastega, kes oleksid meiega võrdsed või paremad, siis oleks näinud mängijate kvaliteeti.

Ma arvan, et need mängud ei andnud täielikku pilti sellest, kus me oleme ja mis mängijatega on tegu. Meil on 50 protsenti mängijatest uued. Me nägime kvaliteeti, aga ei saanud ideaalpilti. Tahtsime neile [mõnes mängus] anda 90 minutit, aga nad ei olnud selleks füüsiliselt valmis.

Läksime mäng-mängu haaval paremaks ja oli näha, et uued mängijad saavad meie ideedest aru. Mõned kiiremalt, mõnel oli vaja kahte mängu. Jääb kripeldama, et me ei saanud koroona tõttu rohkem mängida, aga üldiselt olid sümpaatsed kontrollmängud," kommenteeris Vassiljev.

Lepistu märkis, et tal näiteks ei õnnestunud mõne mängijaga samal ajal väljakul olla, aga suures plaanis see ei olnud probleem. "Ma ei saanudki mõne mängijaga koos mängida, sest kaks koosseisu roteerusid. Ma arvan, et me ei saavutanud veel kokkumängu mõttes maksimumi, aga see-eest oleme treeningutel erinevaid variante proovinud ja üksteist tundma õppinud."

Tase on paranenud, Levadia mõtleb ainult tiitlist

Levadia-sugusel klubil on igal hooajal eesmärk saavutada Eesti meistritiitel, aga eelmine triumf Premium liigas pärineb aastast 2014. Seejärel on viis korda lõpetatud teisel ja korra kolmandal kohal. Tänavune meeskond on komplekteeritud ja siht silme ees. "Me peame olema edukad karikas, aga üritame keskenduda meistritiitlile, mis on meie suurim eesmärk," sõnas Vassiljev.

Klubi spordidirektor ja meeskonna kapten ütlevad justkui samast suust, et kõik alla kuldmedali on ebaõnnestumine. "Kui mängid Levadias ja oled mängumees, siis minu jaoks ei ole vaja seda üldse arutada - meie eesmärk on tulla Eesti meistriks. Oleme sellest korra rääkinud, kui kokku tulime, aga enam eraldi üle ei ole vaja rääkida, sest see on enesestmõistetav," rääkis Lepistu.

Talle sekundeeris Pareiko: "Levadia on kogu aeg samal seisukohal olnud. Oleme enne hooaega öelnud, et maksimum- ja miinimumeesmärk on sama. Ükskõik, mis seisus on klubi, mängijad peavad aru saama, mis on meie eesmärk. Loodame, et meid aitavad inimesed, kes tulid oma kogemustega, mida meil eelmistel aastatel ei olnud piisavalt."

Levadia ei saanud eelmisel hooajal Florale vastu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Vassiljev, Lepistu ja Pareiko arvavad, et Premium liiga tase on eelmise hooajaga võrreldes tugevamaks läinud, kuigi esikoha ja medalite nimel mängivad endiselt neli meeskonda.

Vassiljev: "Tase on läinud tugevamaks ja see hooaeg tuleb huvitavam kui eelmine. Ma arvan, et tiitli peale mängivad Levadia, Flora, Kalju ja Paide. [Sergei] Frantsev on väga kogenud treener, kes on nõmmekad meistriks viinud. Kalju on väga ohtlik ja ettearvamatu meeskond, kes võitleb alati lõpuni. Meie peamine rivaal Flora on toonud häid mängumehi ja näidanud kontrollmängudes, et neil jagub kvaliteeti. Paide ei ole halvem, nad säilitasid tuumiku ja nende kokkumäng on hea."

Lepistu: "Müts maha Flora ees, sest nad olid eelmisel aastal väga tugevad. See on aastatepikkune töö, et selline stabiilsus saavutada. Peab vaatama kaks-kolm aastat tagasi, kus see töö algas. Ma loodan, et liiga on tugevamaks läinud, sest Viljandis on uued kvaliteetsed mängijad, ning tundub, et suured ja keskmikud on natuke tugevamaks läinud. Ma arvan, et tuleb vägev hooaeg ja loodame, et Eesti jalgpall astub kollektiivselt sammu edasi. See ei ole lugupidamatus ülejäänud klubide suhtes, aga olen 99 protsenti kindel, et tiitel ja medalid jagatakse nelja klubi vahel."

Pareiko: "Kindlasti on liiga tugevamaks muutunud, sest näen, kuidas on ennast komplekteerinud Tulevik, kus on huvitavad mängijad. Samal ajal on ambitsioonid nii Legionil kui Tartul, kes tahavad kõrgemale jõuda. Kuressaare on tüüpiline meeskond, kes proovib punkte varastada. Küsimärk on Pärnu, aga kedagi ei tohi alahinnata. Minu arust on alumine ots paremaks läinud, aga fakt on see, et kulla peale läheb ikkagi esimene nelik."

Meeskonna staar - Ernest Agyiri

22-aastane Ghana ründav poolkaitsja Agyiri on jalgpallihariduse saanud Inglismaa suurklubi Manchester City noorteakadeemias. Juba see lause ütleb kõik. Lisaks on Agyiri hooajaeelsetes kontrollmängudes olnud Levadia säravaim mängija.

"Ta on väga huvitav ja hea kvaliteediga mängija. Tal on korralik CV ja tema potentsiaal on väga kõrge. Tema tsenderdused on nii paigas, et ta nagu viskaks käega palli sinna, kuhu ta tahab seda tsenderdada. Ta on sündinud 1998. aastal, aga mängib nii, nagu oleks 38-aastane. Tema söödud ja lahendused on nii õiged. Ta on väga huvitav ja küps mängija, kes teeb õigeid asju õigel ajal," iseloomustas peatreener Vassiljev.

Kellel silma peal hoida? Luka Lukovic

19-aastane Serbia keskkaitsja Lukovic on välismängijate piirangute tõttu registreeritud Levadia duubelmeeskonda, aga see ei tähenda midagi, sest ta treenib esindusmeeskonnaga ja eeldatavasti saab mingeid mänguminuteid ka Premium liigas.

Jalgpallisõbrad, kes on tema hooajaeelseid kontrollmänge Levadia särgis näinud, teavad, et tegu on pikakasvulise keskkaitsjaga, kelle arsenalis on oskuslikud söödud (vaata videost alates 2.02), aga ka korralikul tasemel kaitsemängusoskused. Levadia tulevikuprojekt.

Suurim küsimärk? Kõik on liiga hästi

Levadia on justkui hästi mehitatud, aga välismaalaste piirang tähendab, et kõik leegionärid ei saa korraga väljakul olla, mis paratamatult võib tähendada, et keegi pole rahul. Sama võib juhtuda kohalike mängijatega. Esialgu tundub, et meeskonnavaim ja samas rütmis hingamine räägivad Levadia kasuks, aga kvaliteetseid mängijad on esmapilgul palju ning kui keegi langeb ansamblist välja ja hakkab kurtma, et mänguaeg pole piisav, võib see mõjutada kogu meeskonna sisekliimat. 

"Eelmisel aastal oli juttu Paidest ja Florast, kui head nad on, aga meie ülesanne oli, et oleks juttu ka Levadiast. See on kindlasti tore, kui meie meeskonnavaim on teistele silma jäänud. Aga viimasel ajal tundub, et kellestki muust ei räägitagi," muigas Levadia kapten Lepistu.

Tallinna FCI Levadia
Peatreenerid: Vladimir Vassiljev ja Marko Savic
Abitreenerid: Tarmo Kink ja Jevgeni Gurtšioglujants
Väravavahtide treener: Ain Tammus
Fitness-treener: Uroš Nikolic
Kapten: Brent Lepistu
EJL-i stipendiaadid: Andres Järve, Devid Lehter, Casper Nicolas Lugtmeijer, Daniil Petrunin, Moorits Veering
Eelarve: 1 300 000 eurot (esindus- ja duubelmeeskond kokku 1 000 000)
Duubelvõistkond: Tallinna FCI Levadia U21 (Esiliiga)
Koduväljak: A. Le Coq Arena / Sportland Arena
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Kodulehtfcilevadia.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 7. märtsil kell 13.00 vs. FC Kuressaare (Sportland Arenal)

Koosseis:

Väravavahid: Artur Kotenko, Karl Andre Vallner.
Kaitsjad: Volodõmõr Bajenko, Trevor Elhi, Milijan Ilic, Markus Jürgenson, Marko Lipp, Luka Lukovic, Maksim Podholjuzin, Anton Tolordava.
Poolkaitsjad: Ernest Agyiri, Ilja Antonov, Zakaria Beglarišvili, Artjom Komlov, Brent Lepistu, Rasmus Peetson, Mark Oliver Roosnupp, Igor Žurahhovski, Bogdan Vaštšuk.
Ründajad: Hannes Anier, Robert Kirss, Strahinja Krstevski, Frank Liivak, Karl Rudolf Õigus, Aamir Abdallah Yunis.

Eeldatav algkoosseis:

FCI Levadia - Football tactics and formations

Sisse:

Hannes Anier (ründaja, Tallinna Kalevist) sõlmis üheaastase lepingu.
Ilja Antonov (poolkaitsja, Ararat-Armeniast) sõlmis kaheaastase lepingu.
Ernest Agyiri (Ghana poolkaitsja, Manchester Cityst) sõlmis kaheaastase lepingu.
Volodõmõr Bajenko (Ukraina keskkaitsja, Poltava Vorsklast) sõlmis kaheaastase lepingu.
Zakaria Beglarišvili
 (poolkaitsja, KTP-st) sõlmis kaheaastase lepingu.
Milijan Ilic (Serbia vasakkaitsja, FK Indijast) sõlmis kaheaastase lepingu.
Strahinja Krstevski (Põhja-Makedoonia ründaja, Crvena zvezdast) sõlmis üheaastase lepingu.
Frank Liivak (ääreründaja, Florast) sõlmis kaheaastase lepingu.
Luka Lukovic (Serbia keskkaitsja, Belgradi Sindjelicist) sõlmis kolmeaastase lepingu.
Anton Tolordava (Gruusia keskkaitsja, FC Telavist) sõlmis kaheaastase lepingu.
Karl Andre Vallner (väravavaht, Tallinna Kalevist) sõlmis kaheaastase lepingu.
Aamir Abdallah Yunis (Austraalia ääreründaja) sõlmis kolmeaastase lepingu.

Välja:

Richard Aland (väravavaht) lahkus klubist ja sõlmis lepingu Narva Transiga.
Gando Biala (Kameruni ääreründaja) lahkus klubist.
Juri Kolomojets 
(Ukraina ründaja) lahkus klubist.
Dmitri Kruglov (äärekaitsja) lahkus klubist ja liitus Maardu Linnameeskonnaga.
Nemanja Lakic-Pešic
 (Serbia keskkaitsja) lahkus klubist.
Manucho 
(Elevandiluuranniku ründaja) lahkus klubist.
Zurab Otšigava (Ukraina keskkaitsja) lahkus klubist.

Hooajaeelsed mängud:

22.01. FCI Levadia - Nõmme Kalju FC (PL) 3:1 (Roosnupp, Yunis, Krstevski)
29.01. Tartu JK Tammeka (PL) - FCI Levadia 0:3 (Agyiri, Krstevski, Komlov)
06.02. FCI Levadia - Maardu Linnameeskond (EL) 6:0 (Liivak 2, Beglarišvili, Kirss, Õigus, Yunis)
10.02. Viljandi JK Tulevik (PL) - FCI Levadia 1:3 (Beglarišvili, omavärav, Kirss)
14.02. Narva JK Trans (PL) - FCI Levadia 1:1 (Krstevski)

Võitviikkaotus; PL - Premium liiga; EL - Esiliiga.

SEOTUD LOOD
6 kommentaari

Boii   •  
(85.253.150.***)
Tõesti - nüüd on olemas selge identiteet - Flora II
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
mõnus torge, aga ootame Liivaku reinkarnatsiooni, mida on põnev jälgida. Flora-Levadia mängus on tal kindlasti hammas verel
AinUlttauntau   •  
(87.119.179.***)
Liivakult ootaks siiski samal ajal, kui õliste näppude ja määrdunud juustega Ainid, nuppudega laua abil internetiruumi penetreerivad. Ühte eepilist mic dropi. Mille peale Ida-Euroopas elav, Põhja-Euroopa parim erikorrespondet joovastusest põrandal rullima hakkab, ning oma suure kürba muret vaatlejate peal välja elab.
Boii   •  
(85.253.150.***)
Tavaliselt Otti solvavad postitused Soccernetist kustutatakse. Sõna ei ole vaba.
Kebab   •  
(91.129.100.***)
Sellised postitused peabki kustutama.
Jaak   •  
(85.253.227.***)
To boii-sinu arusaam sõnavabadusest vajab järeleaitamistunde

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK