Horvaatia keeras lätlaste kraanid kinni ja astus arvestatava sammu finaalturniiri suunas (0)

Horvaatia võttis Läti üle veenva võidu. Foto: Scanpix / Toms Kalnins / EPA

Vastase rünnakuskeemid prügikasti visanud Horvaatia alistas EM-valiksarja D-alagrupi kohtumises 2:0 Läti ning tõusis viimase vooru eel seisu, kus finaalturniiri lõhn vohab ninasõõrmetes.

Et Horvaatia grupikaaslased Armeenia ja Wales mängisid mõned tunnid varem 1:1 viiki, avanes punavalgeruudulistel meestel tee tabeli teisele kohale, sest Wales, kellega oli neil sama palju punkte, seisis omavaheliste mängude tulemusel (esimene matš jäi viiki, teise võitis Wales) ise viimasel edasipääsureal.

Horvaadid said ülesandest aru, juhtohjad krabati endale juba seitsmendal minutil. Luka Modric leidis trahvikasti vasakust äärest Luka Ivanuseci, kelle madala söödu toksas värava eest võrku Lovro Majer.

Sellest horvaatidele ei piisanud. 16. minutil sai Josip Stanisic paremal äärel palli ning toimetas selle madala tsenderdusega penaltipunkti juurde. Seal oli Majer, kes püüdis palli endaga kaasa võtta, kuid ebaõnnestus. Poolkaitsja õnneks veeres mänguvahend tema kanna puutest ideaalselt ette Andrej Kramaricile, Horvaatia raudvara paigutas nahkkera siseküljega paremasse alanurka - 0:2.

Horvaatia rohkem ei skoorinud. Tõele aru andes polnudki vaja, sest Läti ründekraanid olid õrnalt lumises Riias kinni jäätunud. Avapoolajal valdasid võõrustajad palli 32 protsenti ajast, teenisid kaks kornerit ning sooritasid null pealelööki. Mängu lõpuks rääkis statistika vähe toredamat juttu - pallivaldamisprotsent 36, kornereid neli ja pealelööke üks.

Lätlaste saatus sarnaneb Eesti omale. Nad teenisid valiksarjas kolm punkti (võit Armeenia üle) ning seisavad alagrupi viimasel kohal. Horvaatia, nagu ennist mainitud, tõusis 13 punktiga teiseks. Nemad peavad oma viimase mängu 21. novembril Armeeniaga. Kui Horvaatia võidab, on nad finaalturniiril. Aga kui kaotab punkte ja Wales võidab edasipääsu taganud Türgit, sõidab eeloleval suvel Saksamaale just Wales.

I-alagrupi mängus alistas Valgevene Denis Laptevi 83. minuti väravast 1:0 Andorra ning tegi voor enne valiksarja lõppu kindlaks, et viimasena mainitud koondis jääb grupi põhjamutta. Valgevenel on üheksa punkti, kuid esimese kahe sekka tõusmine pole neil võimalik, sest Rumeenia, kellel on mäng varuks, edestab neid seitsme silmaga.