Hodgsoni poolajavahetused hoiavad inglased kõrges mängus (1)

EM-il pidasid Inglismaa ja Wales platsil korraliku sõja ning lõpuks alistas kuulsam naaber väikese venna 2:1.

Kui kahe naabri vastasseisust võis eeldada kaardisadu, siis peakohtunik Felix Brych suutis mängu hästi vaos hoida ning toimus aus briti stiilis võitlus.

Inglismaa võttis seisusekohaselt mängu dikteerimise endale, aga avapoolajal suutsid kamba peale vormistada vaid ühe enamvähem ohtliku olukorra, kui Raheem Sterling palli üle saatis.

Üks võimalus tekkis ka Walesile, kui umbes 35 meetri peal karistuslöök teeniti ja palli taha läks Gareth Bale, kes muu. Kuigi endised tippväravavahid Oliver Kahn ja Peter Schmeichel ütlesid löögi järel, et nemad poleks selles olukorras müüri kasutanud, siis Joe Hart otsustas ikkagi panna ja Bale lajataski oma kuulsa vasaku jalaga palli väravasse.

Inglismaa koondise peatreener Roy Hodgson näitas vaheajal, et tal julgusest puudu ei ole ning vangerdas platsile Daniel Sturridge'i koos Jamie Vardyga. Leicesteri muinasjutulise hooaja nurgakiviks olnud Vardy ei vajanudki väravaks kaua, sest juba oma kolmanda puutega saatis ta selle 56. minutil võrku.

73. minutil tuli platsile ka 18 aasta ja 228 päeva vanune Marcus Rashford, aga see debüüt erinevalt paljudest teistest talle siiski väravat ei toonud. Võiduvärav aga tuli teisel üleminutil, kui Sturridge  jõuga palli väravasse toimetas.

Inglismaa - Wales 2:1 (0:1)