Henri Järvelaid: selliseid väravaid on mul ennegi juhtunud! (0)

FC Flora vasakkaitsja Henri Järvelaid. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Premium liiga 3. voors sõitis FC Flora külla Narva Transile ja sa 3:2 võidu kätte tänu Henri Järvelaiu 88. minuti väravale. Flora vasakkaitsja saatis karistusala nurgast teele pidurdamatu pommlöögi.

"Kui kolmapäeval Tammeka vastu (0:0 viik – O. J.) kippusime kiirustatud otsuseid tegema, siis täna suutsime pea külmana hoida, kuigi ilm oli palavam ja tingimused rasked. Müts maha kõigi vendade ees, sest igaüks andis endast 100%. See tõigi võidu, et me tahtsime seda rohkem kui Narva tahtis.

Kuna Eestis pole väga selliseid ilmasid nagu täna, siis oli õhku raske kätte saada. Kurk oli kogu aeg kuiv ja tuli seda veega loputada. Jalad tõmbasid ka kergemini täis, sest higistamist on palju ja piimhape koguneb.

Meil oli ju sisuliselt peaaegu poole-aastane hooajaks ettevalmistus. Kui pärast seda ei suuda 90 minutit vastu pidada, siis on vaja valida mingi muu spordiala, kus pole jooksmist. Mängida kabet näiteks. Me lõikame selle pealt vilju nüüd, et pausi ajal tegid kõik mehed korralikult trenni," rääkis Järvelaid.

Enne värava toonud pealelööki sooritas Järvelaid kaks karistuslööki, mis läksid sihtmärgist napilt mööda. "Tundsin end mugavalt. Mõnus ja hea kerge jalg oli. Karistuslööke olen viimasel ajal trennis rohkem harjutanud. Ma ei ütle, et ma löön kõik pallid sinna, kuhu täna, aga on juhtunud ennegi. Mullu Viljandis löödud värav tuleb kohe meelde," sõnas Järvelaid.

Kas Henri Järvelaid võib lõpetada 2020. aasta hooaja Premium liiga kõige resultatiivsema äärekaitsjana? "Kindlasti tahaks lõpetada, kui vaadata suuremat pilti, kus soovin end A-koondisesse murda ja mängida tasemel. Aga arvan, et resultatiivsus pole minu positsioonil kõige tähtsam, vaid tuleb esmalt ikka taga asjad korras hoida. Olen ikkagi äärekaitsja, väravate löömine on rohkem ründajate teema."

Premium liiga 4. voorus võõrustab Flora laupäeval kell 13 Tallinna Kalevit.